Nejlepší mobilní aplikace pro kreativce a podnikatele

S moderními technologiemi, přichází i možnost si usnadnit práci. Vyzkoušela jsem jich hodně, mnohé z nich používám doteď, některé jsem vymazala a zase se k nim vrátila a jiné neuspokojili mé potřeby nebo jsem je nebyla schopná pochopit a využít. Zde je pár z nich které mám stále k dispozici v telefonu a pravidelně je užívám.

Sunseeker
Pokud fotíte landscape, nebo obecně venku, věřím, že se nespoléháte jen na to, že tam přijdete a sluníčko bude tam kde doufáte a že západ asi bude v 8 večer. Tak s tímto přístupem jsme již pár západů zmeškali, nebo tam byli moc brzo a co nejhoršího se stane, že slunce máte prostě úplně někde jinde než jste doufali. Pokud vám na čase nezáleží, anebo jste místní pak chápu, že vám nevadí, když se několikrát za den vrátíte zkontrolovat situaci.
Pokud jste na lokaci poprvé a plánujete, tak vám apka “přesně “ukáže kde a kdy bude slunce na určitém místě, kdy je západ, kdy naopak slunce vychází a i kde se bude vyskytovat na jaře i v zimě. Aplikaci používáme skoro 2 roky a funguje skvěle. Nepotřebujete k ní data tak se dá využít i v zahraničí, aniž by se vám to prodražilo. Bohužel, jako jediná z doporučených apek je placená, ale třeba najdete i variantu zdarma.

Releases by JL – české model releasy
Pokud chci někoho vyfotit a následně užívat fotografie, například ke své propagaci, k prodeji, atd. musím mít ze zákona souhlas fotografované osoby.
Tento souhlas chrání nejen fotografovanou osobu, ale i fotografa. Tahle apka ti pomůže vytvořit během pár kroků svolení modelu v češtině. Takže nemusíš tahat s sebou na focení papíry anebo následně vymáhat podpis o svolení až někdy v budoucnu. Myslím, že čeští fotografové se pomalu učí si hlídat záda a tahle apka vás alespoň částečně ochrání.

Adobe Photoshop express
Když potřebuji rychle upravit fotku na sociální sítě a nestačí mi filtry na instagramu, pak používám Photoshop v mobilu. Nabízí barevnou korekturu, filtry, úpravu červených očí, možnost koláží fotek, přidávat text a můžete to rovnou sdílet. Určitě nabízí i více možností, ale primárně ji užívám takto.

Adobe spark post
Nevím jak moc jste zběhlí v grafice, ale kolikrát se mi stane, že nápad ne a ne přijít. Nebo potřebuji grafiku na sociální sítě mít hotovou do pár minut. Apka funguje jak na telefonu, tak i na webu, takže můžete tvořit příspěvky (grafiku do příspěvků) kdekoliv. Jako první si vyberete kam má grafika jít a popřípadě k čemu má být určena. Můžete se inspirovat příspěvky ostatních nebo si vytvořit vlastní od základu. Popravně většinou využívám první možnost, fotografie mám vlastní, ale můžete si vybrat i z fotobanky. Nemá to moc funkcí, ale pro moje využití na sociální sítě to stačí. Radím tedy vyzkoušet a uvidíte, zda vám to tak to bude vyhovovat.

Hyperlapse
Nedílnou součástí fotografování větších i menších projektů je BTS video (behind the scenes) neboli video ze zákulisí. Protože se mi klepala ruka a stabilizátor na telefon jsem ještě neměla, tak jsem hojně využívala tuhle apku. Sama stabilizuje a ještě umožňuje po nahrání videa zrychlení podle vašich požadavků, tak můžete mít timelapse. Přiznám se, že občas mě to natáčení nebaví nebo si na to nevzpomenu a pokud fotíte sami tak vám to jen přidělá práci, ale mít vzpomínku z focení v podobě videa je super a vaši stávající i budoucí klienti to ocení. Natáčíte videa nebo děláte pro své klienty fotky z focení?
Na příklad BTS videa  se můžete kouknou zde.
https://www.youtube.com/watch?v=UtMsfaP4XrM

Email, poznámky a to do list (připomínky)
Ani bez jedné z těchto appek nejsem schopna žít. Email snad ani nemusím vysvětlovat proč je pro práci důležitý. Poznámky popravdě nepoužívám denně, ale na focení si zaznamenávám výšku stativu, objektiv, vzdálenost od objektu, atd. Aplikace poznámky, určitě musí umět sdílení na email, jinak pro mě nemají význam.
Apka na připomínky (To Do List) tu jsem začala používat tehdy, kdy jsem se ocitla ve fázi, že bych potřebovala seznam seznamů co udělat. Bohužel jsem ještě nebyla schopna přinutit všechny kolegy k užívání jen jedné platformy pro to do. A tak momentálně pro své účely používám připomínky v I Phonu, kde si to můžu rozdělit podle toho k jaké práci úkol náleží. Dále užíváme Trello a Google tabulky. Google mi umožňuje nastavit práva, tak se mi nestane, že to někdo omylem vymaže, ale musíte si vytvořit tabulku sami podle potřeb a nezasílá notifikace při změně, takže to musím ručně kontrolovat. Trello nechce používat každý, ale výhodou je, že ihned vidíte, že vás někdo zmínil.  Pokud pracujete ve skupině, tak Trello rozhodně doporučuji.
Existuje mnoho aplikací, a mnoho jich každý den vzniká. Ráda se nechám inspirovat apkama, které užíváte vy. Je nějaká apka bez které nemůžete žít?

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account