Překonání obav z komunikace a účast na společenských událostech
Čeká vás networkingové setkání, důležitá schůzka, rodinná oslava… a vy se necítíte moc dobře při představě, že tam bude hodně lidí?
I s tím se dá pracovat a tenhle ten negativní stres přeměnit na pozitivní stres.
Nejčastějším důvodem, proč se lidé bojí nebo stydí (doplňte si jakýkoliv pocit, který se vás případně týká) komunikovat, jsou ZÁBRANY.
Buď za nimi může být schované to, že si nejste jisti svým projevem. Pak maskujete to, že si nejste jisti sami sebou. Nebo třeba nemáte o daném tématu dostatek informací a nejste schopni z toho elegantně vybruslit.
Co je ale jisté, všechno je to jen a jen VE VAŠÍ HLAVĚ. Vše je jen a jen na vás. Důležité je položit si otázku, zda s tím chcete či nechcete něco udělat.
Pokud je odpověď „ANO“, máte několik možností. Pokud jsou zábrany podloženy i nějakou vadou řeči, tady může pomoci logoped nebo nějaký jiný odborník, který vám pomůže tento druh problému vyřešit. Stejně tak i pokud vás trápí např. strach či fóbie z mluvení na veřejnosti nebo cokoliv, o čem usoudíte, že není „běžné“. Pokud si jen myslíte, že nejste schopni rychle a efektivně zareagovat, můžete zkusit například kurz improvizace či storytellingu (psala jsem o tom v předchozím příspěvku ZDE).
Povím vám sladké tajemství. I ti, kdo vám připadají jako zkušení a ostřílení, i ti měli na začátku podobné pocity a stavy. Osobně si myslím, že každý je tak trošku introvert. Budu se opakovat, ale opakování je matka moudrosti – každým tréninkem a každou další a další zkušeností se stanete lepšími.
Mohu vám pomoci praktickými radami a tipy, jak se dopředu na takové vystoupení připravit, co se naučit, jak se obléci… Mohu vám dát i tipy na různá networkingová setkání, kde byste se mohli „otrkat“ v příjemné atmosféře. Jedno takové se koná 29.3. v Příbrami.
A pak už je to na vás 🙂
Zdroj foto:Pixabay.com