Dnes ráno jsem se cestou do práce dozvěděla moc smutnou zprávu. Věra Špinarová byla neskutečná osobnost, její hlas a písničky mě provázely od malička. Proto jsem se rozhodla napsat tento krátký článek na počest paní Věry, která navždy zůstane v našich srdcích.
 
Věra Špinarová patřila mezi výrazné české zpěvačky s nezaměnitelným hlasem. Muzika byla její životní poslání a právě při svém posledním vystoupení v Čáslavi zkolabovala a i přes včasnou zdravotní pomoc včera v pražské motolské nemocnici zemřela.
Tato zpráva dnes zasáhla snad každého. Je to obrovská ztráta. Její písničky však zůstanou věčné. Přestože má na svém kontě nespočet písní, tou nejznámější byl a vždy bude hit z filmu „Tenkrát na západě“ – „Jednoho dne se vrátíš“. Tak, jak ji zazpívala ona, už nikdo jiný nezazpívá. Mezi další nádherné songy patří Meteor lásky, Bílá jawa 250 a mnoho dalších.
Zpěvačka, které se svého času přezdívalo „česká Joplinka“, po většinu života žila v Ostravě. Prošla několika ostravskými skupinami a v roce 1978 nazpívala titulní píseň k filmu Tenkrát na západě, ve které měla možnost předvést svůj nádherný hlas.
Věra Špinarová byla aktivní až do své předčasné smrti. Dnes mi celý den v hlavě zní nádherná slova a melodie: “To víš, že zůstanou, jak loukám tváře kvést….”. *sad*
Sbohem paní Věro, nikdy nezapomeneme!
Fotka: zdroj facebook Věry Špinarové

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account