Ještě před lety by Danielu Němčákovou ani ve snu nenapadlo, že se jednou bude živit kosmetikou. Po studiích chemie na VŠCHT Praha působila 10 let v oblasti průmyslové toxikologie. Až do svých 33 let chtěla „přirozeně stárnout“ a vyhýbala se kosmetickým pomocníkům – používala pouze vodu a olivový olej. Jenže brzy pochopila, že pleť vyžaduje větší péči. Kosmetika se nakonec stala součástí jejího života a dnes dokáže poradit i ostatním ženám, jak o sebe pečovat.
„Nikdo mě tehdy nenaučil, jak správně pečovat o pleť. Svým lehkomyslným přístupem jsem se dostala k lišeji, přesušené pleti a komplexům. Jsem vděčná sestře, že mi umožnila vyzkoušet kvalitní pěsticí kosmetiku Mary Kay, která pomohla mou pleť vrátit do normálu,“ líčí svůj příběh Daniela.
V hlavě se jí pomalu rodil nápad, že by mohla opustit stávající obor a začít podnikat s Mary Kay. „Ta touha byla silná díky filozofii společnosti a kvalitě přípravků. Poradenská činnost v oblasti chemie mne nenaplňovala, chybělo mi nadšení, pozitivní kolektiv, a navíc mě ty paragrafy zoufale nebavily,“ pokračuje. Osud to nakonec rozhodl za ni. V roce 2008 měla celá rodina autonehodu a kvůli zranění krční páteře nemohla Daniela 3 měsíce sedět. V momentě havárie jí došlo, že život je příliš krátký, a je tedy na čase dělat to, po čem duše touží.
„Musela jsem začít od nuly. Neuměla jsem rozeznávat typy pleti, nevěděla jsem, kde najdu zákaznice. Bylo mi jasné, že se vrhám do neznáma, ale měla jsem disciplínu a ochotu se učit,“ pokračuje ve svém vyprávění. Daniela se nevzdala, absolvovala školení, učila se od těch nejlepších mentorek a za 8 měsíců dosáhla pozice nezávislé Sales Director Mary Kay.
Nyní pracuje pro značku Mary Kay už přes 11 let a za tu dobu získala více ocenění a uznání než za celý život. „Nejvíce si cením titulu Mentor roku, který jsem získala 7x po sobě a možnosti školit v zahraničí,“ dodává.
Dala byste našim čtenářkám tip, jak by o pleť měly pečovat, aby to mělo efekt, ale zase aby to nezabralo mnoho času?
Kvalitní péče o pleť je v dnešní době základ nejen pro naši krásu, ale hlavně pro naše zdraví. Doporučuji dodržovat jednoduchý systém pěti kroků, a to pleť ráno i večer vyčistit, dočistit tonikem a regenerovat (2x týdně večer maskou nebo hloubkovými séry, která se používají již od 25 let), hydratovat krémem + přes den chránit pleť před vnějšími vlivy nanesením CC krému nebo podkladové báze. Samozřejmostí je také od 25 let hydratační oční krém, nejlépe ráno i večer.
Celá péče v koupelně zabere maximálně 3 minuty a pleť se odmění zářícím zdravím. Vřele doporučuji používat kvalitní pěsticí kosmetiku v ucelených řadách, nemíchat značky, protože něco bylo „v akci“. Určitě stojí za to vyhledat odborníka v dané profesi, který vám vybere přípravky na míru a bude s vámi sledovat vaše výsledky.
Jsou nějaké aktuální trendy v líčení, dejme tomu podzimní?
Letošní podzim provází co nejpřirozenější make-up pleti, oči a rty mohou být naopak výraznější. Absolutní nezbytností je fixační krém na oči – tzv. eye primer, který zintenzivní barvu stínů. Této sezóně vládnou odstíny červené, vínové, oceánově modré a smaragdově zelené, a to v opravdu sytém provedení. Odvážnější dámy mohou nanášet stíny namokro, nebo dokonce sáhnout při líčení očí klidně i po rtěnce. Zde doporučuji gelové rtěnky, které se skvěle rozpracují a na fixačním očním krému dobře drží. Líčení možná zabere trochu delší dobu, ale efekt bude skvělý. Do modrých a smaragdových stínů můžete přidat také třpytky a budete opravdu in. Rty zkuste zvýraznit tmavšími vínovými nebo cihlovými tóny. Absolutně fenomenální jsou laky na rty, které se zafixují, fantasticky drží, a navíc se neotiskují na skleničky a oblečení. Třešinkou na dortu je pak fixační sprej na make-up, který vaše dílo zachová po celý den.
Foto: archiv Daniely Němčákové
Voda a olej pleti nestačí. Vlastní zkušenost dovedla Danielu ke kvalitní kosmetice, kterou používá i prodává
-
Moje maminka byla mnoho let osobou se zdravotním postižením. Přesto podnikala a starala se skvěle o celou rodinu. Pro mě byla vzorem. I s překážkami se dá všechno zvládnout, říká Lenka Kohoutová, která se již mnoho let stará o začlenění osob se zdravotním
Lucie Janotová||Rozhovory
Vystudovaná zdravotní sestra Lenka Kohoutová se celý život věnuje pomáhání zdravotně postiženým se začleněním do společnosti. Proto také založila...
-
Tvorba pro děti mě vždycky fascinovala svobodou, hravostí, nápaditostí, říká Lukáš Csicsely, autor knihy Metamorfórky
Lucie Janotová||Rozhovory
Lukáš Csicsely vystudoval estetiku a filmovou vědu na FF UK a scenáristiku na FAMU, učí scenáris-tiku na SPŠ Panská...
-
Sociální izolace z důvodu pandemie se na dětech zcela jistě podepíše. Je na rodičích, do jaké míry, míní psycholožka
MartinaRichterová||Rozhovory
Jak se na dětech podepsala roční online výuka, sociální distanc a ztráta kroužků? Podle dětské psycholožky Simony Dejdarové potřebují...
-
Vydejte se na cestu k sobě
VeronikaFojtíková||Rozhovory
Je důležité opustit zónu pohodlí a převzít kontrolu nad svým životem Marcela dodává spoustu energie a síly už jen...
-
Osudové setkání se svou životní láskou Janě změnilo život o sto osmdesát stupňů
Michala Jendruchova||Rozhovory
V dětství si Jana LeBlanc vzala do hlavy, že z ní bude novinářka. Chtěla cestovat a tvořit. To vše...
-
Hubnutí je hlavně o psychice a trpělivosti, říká Zuzka, která vyhrála boj s nadváhou i vážnou nemocí
MartinaRichterová||Rozhovory
„Odjakživa jsem byla oplácané dítě, puberťačka a pak dospělá slečna, která bojovala s kily navíc,“ říká o sobě Zuzka (34)....
-
Muži u žen touží po ženskosti a něžnosti, říká majitelka seznamovací agentury Náhoda
KristýnaMalina||Rozhovory
NÁHODA – Více než jen seznamka: Jak najít skutečnou lásku v digitálním věku Celý Den, kdy najdu lásku, je...
-
Iveta Fabešová: Královna sladkostí
JanaLeBlanc||Rozhovory
Iveta Fabešová se rozhodla naučit Čechy jíst kvalitní sladkosti. Jak se jí to daří? Ono se to lehce řekne:...