Proč už nemusíme být dokonalé: Příběh Kristýny Dolejšové a jejího hnutí

Kristýna Dolejšová založila online projekt #zanormalniholky. Ten se za krátkou dobu stal velmi známým a v současné době ho na Instagramu sleduje více jak 20 tisíc lidí a na Facebooku přes 15 tisíc lidí. A co je myšlenkou tohoto projektu? Kristýna chtěla pomoci mladým dívkám a ženám najít ztracené zdravé sebevědomí. Rozhodla se ukázat, že žijeme v době, kdy internet je plný lži a bojovat proti tzv. mediální šikaně.

Dost hezká a dost dobrá
A proč celý projekt vlastně vznikl? Kristýna sama si založila profil na Instagramu a začala brzy pozorovat, že to, co se tam děje, není úplně v pořádku. „V reálném životě to takto nevypadá. Já sama jsem ztratila hodně času tím, že jsem si myslela, že nejsem dost hezká a dost dobrá, že mě nemůže mít nikdo rád, že nikdy nic nedokážu, apod. Ale díky 5ti-leté zkušenosti ze zahraničí a nepovedeným partnerským vztahům, které jsem vždy nechala dojít moc daleko, jsem to v sobě změnila. Nevážila jsem si sebe sama, a to ovlivňovalo všechno okolo mě. Jak nad sebou uvažuji teď, se promítlo ve všech odvětvích mého života,“ říká Kristýna. A tak chce tohle své vnitřní probuzení předat dál.

Nechat spadnout tíhu
Jaká je cesta ven ze světa, kde jsme lační po „lajcích“ a srdíčkách na sociálních sítích? Svět, kde se všichni snaží dávat fotky pouze toho, jak jsou šťastní, krásní a úspěšní a nikdy neukážou svou pravou tvář, svůj skutečný život? „Každý musí začít u sebe. Není to jednoduché, to se nezmění za den ani za týden. Je to dřina, ale stojí to za to. Ta úleva, když z vás spadne zátěž „pořád musím být perfektní“. Když vám na tom přestane záležet, žijete život úplně jinak. Spadne z vás tíha,“ odpovídá zakladatelka projektu #zanormalniholky, která právě pracuje i na knize. Ta bude plná jejích zkušeností a rad, jak na to.
V ženě je síla

Co pro Kristýnu samotnou znamená ženství a jak ho vnímá?                                                                    „Já ze své zkušenosti to mám tak, že jsem hodně dlouho potlačovala všechno to, co mě dělá ženou. Ať už to bylo to, že jsem se bála hezky obléct nebo ukázat, že mám názor, sexualitu nebo své sny a potřeby,“ odpovídá Kristýna. Má totiž dojem, že společnost v tomto ohledu ještě ženy tak trochu utlačuje a ženy by se proto měly umět ozvat, říct svůj názor a ukázat se světu. „V ženě je obrovská síla. Ženou to vše začíná, dává život a měla by zářit,“ dodává ke svému pohledu na ženství.

Barvy života
Jak reaguje Kristýna na fakt, že spousta moderních metod osobního rozvoje, knížek, filmů a časopisů se nám snaží vnutit stálý pozitivní přístup k celému životu? „Pro mě jsou emoce hodně důležité. To jsou barvy života. Když nic necítíte, tak je všechno mdlé. Když nejsou emoce, není život. Pokud se otevřete pozitivním emocím, otevřete se zákonitě i těm negativním. To je součást života. Někdy je potřeba smutek přijmout, nechat ho tam chvilku pobýt, zpracovat ho po svém a pak ho zase nechat odejít,“ říká Kristýna. „Dřív jsem měla obrovský sny. Takový ty „instagramový“ sny. Ale zjistila jsem, že mi stačí obyčejný štěstí a jediný můj cíl je být šťastná,“ ukončuje náš rozhovor Kristýna.

zdroj foto – LenkaŽENA s.r.o.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account