Mýty a fakta o domácím násilí, která je potřeba prolomit

Člověk si myslí, že se ho to netýká. „Mně se to neděje a dít nebude.“ To jsou klasické odpovědi. Ale zkuste tohle téma nahodit na kávě s kamarádkami.  Já jsem to zkusila a byla jsem překvapena, co se člověk dozví, a vím, že je o tom potřeba mluvit. A hodně.

Svět plný bolesti
Tento svět nesvět násilí je plný bolesti a smutku, ale i o těchto věcech je potřeba mluvit, otevřít je. Když se podíváme na statistické údaje vycházející z průzkumu intervenčních center, jen v loňském roce byla poskytnuta pomoc 4695 obětem fyzického, psychického, sexuálního, ekonomického i sociálního násilí. Ale co ti ostatní, ti kteří mlčí a bojí se.

Násilí si nevybírá
Většina lidí si myslí, že domácí násilí se děje zejména mezi manželskými a partnerskými páry ve věku 27 až 40 let, což potvrzuje i průzkum Asociace intervenčních center ČR. Děsivé číslo se objevuje také u počtu případů násilí mezi zletilými dětmi a rodiči, zrovna tak jako u násilí páchaných na seniorech.

Pojďme pro to něco udělat!
Řada institucí stále neví, jak s oběťmi domácího násilí jednat, kam je poslat, a jak jim pomoci. Kampaň MLČENÍ BOLÍ chce rozbourat mýty a informovat laickou veřejnost o domácím násilí. My do toho jdeme taky, a protože nás toto téma zajímá, chceme o něm psát a pomáhat, hlavně díky informacím, třeba i v naší Právní poradně.
Kampaň MLČENÍ BOLÍ podpořila řada známých osobností. Svou tvář jí propůjčily například herečky Michaela Kuklová, Jitka Schneiderová, Ilona Svobodová a Andrea Kerestešová, také herec David Suchařípa, nebo olympionik Roman Šebrle. Záštitu nad projektem převzala Ing. Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR. S jejich názory se můžete setkat na našem Facebooku ZENY s.r.o. ZDE.

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account