Den matek, svátek, který po celém světě oslavuje maminky. Oficiálně připadá den matek na druhou květnou něděli. V České republice je tento svátek ustanoven na 8. května, a začal se slavit roku 1923 a to díky propagátorce Alici Masarykové.
Kdo víc by si zasloužil svůj vlastní den, než bytosti, které nás přivedly na svět, které se o nás starají celý náš život, upřednostňují naše potřeby před jejich, a které by za nás daly klidně i život? Vděčnost a lásku maminkám projevují i slavné osobnosti. Tak jsem pro vás vybrala pár krásných citátů právě o maminkách a mateřství.

  Sophia Loren

„Jste-li matkou, již nikdy nejste ve svých myšlenkách sama. Matka vždy musí myslet dvakrát – jednou za sebe a jednou za své dítě.“

  Agatha Christie

“Matčina láska k dítěti se nepodobá ničemu jinému na světě. Nezná zákon ani slitování, pronásleduje a drtí všechno, co jí stojí v cestě.”

  Meryl Streep

“Mateřství má velice polidšťující efekt. Všechno se redukuje pouze na to nejzákladnější.”

  Penelope Cruz

“Všechna ta klišé, která jste slyšeli o porodu a mateřství – to všechno je pravda. A to všechno jsou ty nejkrásnější věci, které kdy zažijete.”

  Oprah Winfrey

“Biologie je to poslední, co z někoho činí matku.”

  Jacqueline Kennedy Onassis

“Myslím si, že pokud zpackáte výchovu svých dětí, tak už moc nezáleží na čemkoliv jiném, co uděláte.”

  Elisabeth Stone

“Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější. Je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo.”

  Jessica Lange

 “Přirozeným stavem mateřství je obětavost. Když se stanete matkou, přestáváte být středem svého vesmíru. Tuto roli přenecháváte svým dětem.”

  Mildred B. Vermon

“Být matkou na plný úvazek je jednou z nejlépe placených prací… Protože odměnou je čistá láska.”

  Jessalyn Gilsig

“Mateřství mě naučilo, co to znamená žít přítomností a být v klidu. Děti nepřemýšlí o včerejšku ani o zítřku. Žijí daným okamžikem.”

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account