Státnicové sušenky
★★★★★
Kategorie: cukroví
Uvařila: JanaVilášková
Ingredience
- 500 g Bílá čokoláda
- 200 g Máslo
- 2 ks Vejce
- 100 g Cukr Muscovado
- 150 g Zlatý třtinový cukr
- 350 g Hladká mouka
- 1 ks Prášek do pečiva
- 100 g Brusinky
- 100 g Nasekané mandle
- Vanilkový extrakt nebo vanilkový lusk
Instrukce
- <p>Honí vás mlsná? Lepší než kupované, jsou sušenky, které si sami upečete.</p><p>Nad hrncem s vroucí vodou (ve vodní lázni) necháme v misce rozpustit dvě čokolády. Do vychladlé čokolády vmícháme změklé máslo, vejce, oba cukry, vanilku a elektrickým šlehačem ušleháme na krém. Pak přidáme mouku, prášek do pečiva, brusinky, mandle a zbylou čokoládu nasekanou na kousíčky. Vznikne poměrně tuhá hmota</p><p>Plech vyložíme pečícím papírem a pomocí dvou lžic děláme z těsta malé bochánky (opravdu stačí takové malé „hroudičky“, hodně se to rozteče při pečení, dávám na plech max. 9 ks ). Pečeme v předehřáté troubě při 180 stupních Celsia cca 20 minut. Ale na to se nedá spoléhat, peču prostě dozlatova.</p><p>Až nastane ta pravá chvíle, vyndáme plech z trouby, počkáme, až sušenky trošku vychladnou a přesuneme je na mřížku, aby ztvrdly (po upečení jsou ještě měkké).</p><p>Proč STÁŠENKY? Nadešel náš velký den - den státnic. Jedna ze spolužaček si tuto chvíli odložila, a tak měla volno. Toto volno se rozhodla vyplnit péčí o nás vystresované - donesla výborné slané šneky, domácí ledový čaj a tyhle výýýýborné sušenky - státnicové sušenky, neboli Stášenky :-)</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...