Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Rychlá buchta se švestkami

Rychlá buchta se švestkami

Kategorie: moučník
Uvařila: MichaelaMitrengová

Ingredience

  • 300 g Bílý jogurt
  • 200 g Zakysaná smetana
  • 2 hrnek Polohrubá mouka
  • 1 hrnek Cukr
  • 2 ks Vejce
  • 1/2 ks Prášek do pečiva
  • Ovoce
  • 160 g Hrubá mouka
  • 80 g Máslo
  • 80 g Cukr krupice
  • dle chuti Skořicový cukr

Instrukce

  1. <p>Nevíte, co s úrodou švestek? Zkuste recept na skvělou buchtu podle RED.MIKY.</p><p>Toto těsto používám s jakýmkoliv ovocem. Nikdy mi moc nešlo kynuté těsto, tak se ke mně jednou dostal tento recept, který jsem si trochu poupravila a u nás v rodině je velice oblíbený. A hlavně - je opravdu rychlý a vláčný více dní (pokud tedy vydrží, většinou se rychle sní). :)</p><p>Veškeré suroviny (kromě drobenky, skořicového cukru a ovoce) si smícháme dohromady a vytvoříme trochu tekutější těsto (není tak tuhé jako kynuté). Potom ho vylijeme na vymazaný plech/pekáč nebo vystlaný pečícím papírem (já jsem použila mísu o rozměrech cca 27x27 cm, protože má manžel rád více těsta, ale určitě poslouží i větší plech, potom je těsto nižší, ale více vynikne chuť toho ovoce - je to na chuti každého). Poté poklademe na těsto ovoce, které jsme zvolili.</p><p>Jako poslední krok přidáme posypku. Každý ji dělá jinak, já používám ty suroviny, které jsou uvedeny v ingrediencích, ale zvolte si tu svou, kterou máte rádi. Taky doporučuji přidat do posypky mletý badyán, voní to úžasně! A kdo má rád vůni skořice, tak přidá ještě skořicový cukr nebo jen mletou skořici. :)</p><p>Dáme do předem vyhřáté trouby a pečeme tak dlouho, dokud nebude povrch zlatavý. Každá trouba peče jinak, u elektrické bych pekla na cca 180 stupňů, u plynové na střední stupeň. Většinou to trvá přibližně půl hodiny, ale je to opravdu hodně individuální. Abych si byla jistá, že je buchta hotová i uvnitř, tak do ní píchnu špejlí a pokud se mi těsto na ni nelepí, je hotová. :) Kdo chce, může na úplně závěr posypat mletým cukrem.</p><p>Jinak co se týče názvu buchta, tak pro někoho je tohle třeba koláč. U nás v rodině se však koláč říká jen těm tzv. svatebním a cokoliv jiného je buchta. Tak proto tento název, kdyby se někomu zdálo, že není přesný.</p><p>Přeji vám dobrou chuť a ať se dílo podaří, budete-li ho zkoušet. :)</p>

Ohodnoťte recept

Zatím bez hodnocení

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Grilované kuřecí Supreme jako od šéfkuchaře

Související recepty