Jako malá si pamatuji, že jsme s rodiči neustále hráli nějaké hry. Ať už to bylo pexeso, milované Sázky a dostihy a v pubertě nenáviděná Kanasta a Žolíky. Jé těch večerů, společných večerů. Dnes jsem mámou já a svou dceru učím lásce k deskovým a stolním hrám také.
Obecně hry nutí člověka přemýšlet, hledat souvislosti, řešení, kooperovat a poznávat sebe. Dodnes si pamatuji, jak nám profesor na sociální psychologii Pavel Prunner při jedné přednášce říkal: „Víte, kdy člověk odhazuje zábrany a ukazuje, jaký je? Chcete otestovat vašeho budoucího nápadníka?“ Všichni jsme byli v pozoru a bedlivě poslouchali, jaké že to situace jsou. Alkohol, krizová situace, řízení auta a hra. Víno, krize a auto je náročnější, ale hraní hry je opravdu jednoduché. Zkoušela jsem, dívala se při různých hrách na své přátele, rodinu i svého manžela. Jak se člověk při hře chová, napovídá mnohé. Švindluje? Dodržuje striktně pravidla? Nevadí mu prohrát? Nevyhodí vás ze hry a raději nasadí? Chce vyhrát za každou cenu? Hledá výmluvy?… 
Hra nám dává více. Rozvíjí sociální interakci, umožňuje kvalitně strávit čas s dítětem, mnohé děti připravuje zvládnout životní situace, rozvíjí komunikaci v rodině, učí je chápat pravidla, učí trpělivosti, motorice a působí relaxačně. Nejprve dítě vede dospělý a postupem času se stávají ve hře partnery.
V našem testování měly testerky se svými dětmi možnost vyzkoušet hru Mindok Hravé kroužky. Já se svou dcerou a později i celá její školka jsme otestovali hru také. Je to originální postřehová hra pro děti i dospělé. A v čem spočívá?
 
V každém kole hry otočíte kartu zadání a podle ní se budete snažit navléknout si co nejrychleji různobarevné kroužky na palec svojí ruky. Důležité nejsou jen barvy kroužků, ale i jejich správné pořadí. Obsahuje speciální variantu hry určenou na cesty, při které nebudete potřebovat žádnou herní plochu!
A jaký byl výsledek? Jakmile jsem v autě zmínila, že vezu novou hru, náplň večera byla stanovena. Jednoduchá pravidla nám umožnila hru hrát ihned. Práce očí a rukou vyškolila i manžela. Je však potřeba, aby dítko už znalo barvy a číslice do šesti. I pro menší je možné si pravidla přizpůsobit. Co nám hra ukázala? Že jsme všichni trochu netrpěliví. Že je důležité se soustředit, že i jednoduché věci dokážou pořádně zamotat hlavu. Navlékání kroužků na palec bylo velmi legrační a dětem se to moc líbilo. Což potvrdila i většina našich testerek, na jejichž hodnocení se můžete podívat ZDE.

Hru absolutně doporučujeme pro menší děti, ale zapojit se mohou i dospělí. Absolutně souhlasím s testerkou Ip: „Můj syn (6) je z ní nadšený a říká, že je to perfektní hra. Je to prostě něco jiného, než klasické stolní hry, navíc netrvá dlouho, takže s ní můžeme vyplnit malé časové prostoje.“
Na jiné hry, které jsme testovaly, se můžete podívat ZDE.

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account