Myslím, že Sofii Loren dokáže nejvíc ocenit člověk, který alespoň trochu rozumí italsky. A vlastně i když nerozumíte, zkuste si pustit nějaký z jejích filmů v originále. Já to udělám hned dnes večer! *heart*

Chyby jako cesta k moudrosti

Sophia se narodila se v Římě jako nemanželské dítě, díky čemuž byla terčem posměchu ostatních dětí. Navíc vyrůstala ve velmi chudých poměrech v rybářské vesnici a k herectví se dostala jen díky matce, která byla neúspěšnou herečkou a nenaplněné ambice si kompenzovala právě na dceři. Od malička ji hlásila na soutěže krásy a tak se Sophia dostala v 15 letech k první filmové příležitosti a krátce nato se seznámila s Carlem Pontim, který se později stal jejím učitelem, mecenášem a nakonec i manželem.

Bez jakéhokoliv hereckého vzdělání dostávala role, o kterých ostatní herečky jen snily a dosáhla i na metu nejvyšší – na Oscara za film Horalka. Obdržela ho i za celoživotní herecké dílo. Dodnes je považována za jednu z nejkrásnějších žen a ještě v roce 2007 se stala tváří kalendáře Pirelli.

4 citáty o životě od Sofie Loren
Sex-appeal je z 50% to, co máte, a z 50% to, co si lidé myslí, že máte.

A nejde jen o sex-appeal, jde o všechno ostatní – o talenty, cíle, život. Sebevědomí je alfou a omegou veškerého úspěchu. Je úplně jedno, jak talentovaný člověk je, jak moc se snaží – pokud nemá sebevědomí, nedotáhne to nikam. I přesto, že Sophia vstupovala do života ve značně nevýhodné pozici, jako nemanželské dítě v chudinské čtvrti, věřila si a uměla se prodat. To nakonec rozhodlo o jejím životě.

Pramen mládí existuje! Nalézá se v tvé mysli, v tvém nadání, v tvůrčím přístupu ke světu a v lásce k blízkým lidem. Naučíš-li se čerpat z tohoto zdroje, zvítězíš nad věkem.
Všichni v sobě máme zdroj energie. Něco, co nás rozzáří a naplňuje energií. Může to být práce, kterou milujeme, koníček, nebo třeba neústála zvídavost a chuť pouštět se do nových věcí a zkoušet nové cesty.

A když přijdeme na to, co je naším zdrojem, máme vyhráno! 🙂
Krása vychází ze srdce. Teprve osobnost a šarm činí ženu přitažlivou.
Protože to, jaké jsme, je na nás skutečně vidět. Je nám to vidět na očích i na úsměvu – jaké knihy jsme četly, jaký život žijeme, čemu věnujeme svou pozornost a jak a o čem přemýšlíme.
Chyby jsou cena, kterou musíte zaplatit za plně prožitý život.
Protože kdo nechyboval, jako by nikdy pořádně nežil. A chyby můžou dláždit cestu k pochopení, k poučení a hlavně k tomu, abychom je už znovu nedělaly.

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account