Kterého muže si vybrat pro život a proč, radí sexuoložka Laura Janáčková.

Otázka:

Žiji druhý rok ve vztahu s mužem, který má veškeré atributy dokonalého. Mám ho ráda, miluju ho, jen … nečekám dychtivě na každou jeho sms, nechvějí se mi z něj kolena, nemám pocit, že omdlím, když se spolu milujeme. A nebylo to tak ani na začátku. Nemám si vlastně na co stěžovat, pro život a rodinu těžko existuje ideálnější partner. Ale může takový vztah vydržet na věky, můžu být s tímto mužem spokojená do konce života a mít jistotu, že mu nebudu nevěrná a on mně?

Odpověď Laury Janáčkové:

Vztah, který nevychází z bláznivé zamilovanosti, ale je založený na přátelství, úctě a vzájemné lásce, má daleko větší šanci na přežití. Ženu, která o svém muži říká, že je dokonalý partner milující ji i rodinu, ale že se jí z něj nepodlamují kolena, protože nečeká dychtivě na každou jeho smsku a necítí elektrizující bodnutí u srdce kdykoliv ho vidí, jistě pálí dobré bydlo, nebo se příliš často dívá na televizní seriály. Milé dámy, život, ale není seriál! Doma většinou nemáme testosteronové alfasamce, kteří nás zahrnují péčí, penězi, láskou a milují pouze a jen nás. Doma ani nemáme muže s obrovským penisem, který chce sex jedině tehdy, když po něm toužíme i my, a s nímž při milování zažíváme několikanásobné orgasmy, jejichž síla a intenzita nás vždy nově a nově překvapuje. Doma ani nemáme vždy navoněné, zušlechtěné, upravené muže s lehkou elegancí, kteří přesně vědí, co a jak mají říci a svou bezmeznou lásku a oddanost nám dávají na vědomí na každém kroku.

Přečtěte si více od Laury Janáčkové zde.

Doma máme normálního muže! Muže, který někdy dokáže být trochu milý, někdy trochu vizuálně přitažlivý, někdy trochu zajímavý a jen skutečně občas nám řekne, že nás miluje. Doma máme muže, který pracuje, aby nás a naše děti zabezpečil, a který se s námi miluje, aby tím místo slov projevoval svou lásku k nám. Možná vám to někdy přijde málo, ale věřte mi, že můžete být spokojené. V ordinaci se setkávám se ženami, které opustily muže altruisty s alfa samci. Prý si nemohly pomoct a šly za svým štěstím. Praxe po čase ukázala, že na jeho konci také nebyla pohádka, ale obyčejný život, ve kterém skutečná hodnota přátelství má větší cenu než pomíjivá slova a klišé. Zamilovanost je hysterická a může zasáhnout srdce láskou, ale také nemusí. Láska je hluboká, přátelská, bez přetvářky a manipulace, avšak téměř vždy, ať chceme či ne, zůstane v našem srdci. Tajemství dlouhodobého vztahu není ve fyziologické reakci ani v pudech, ale v naší duši. Skrývá ho KULT partnerství, kde každé písmenko má svůj význam: K komunikace, U úcta, L láska, T tolerance P porozumění. Pečujete-li společně o  tyto hodnoty, máte doma toho nejlepšího partnera. Pravda, ještě jsem však neodpověděla co kdyby … Kdybyste náhodou, přestože máte doma toho pravého muže, potkala jiného a vaše tělo i mysl zaplavila bouře hormonů? Vězte, že čas je nejlepším lékem. Ostatně intoxiovaní by neměli dělat žádná důležitá rozhodnutí dříve, než vystřízliví. 

Lauru Janáčkovou najdete v Institutu partnerských vztahů.

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account