Každá z nás má někdy chvíli, že se zarazí nad svou povahou nebo nad chováním druhých. Často je to výsledek naší výchovy, hodně ale dělá i fakt, že ve chvíli, kdy jsme se narodily, nám byly do vínku dány jisté schopnosti, vlastnosti, tendence nebo také sklony a zlozvyky. V evropské astrologii na nás dohlíží slunce a měsíc, v té egyptské jsou to bohové, kteří měli pro Egypťany zásadní význam.
Dnes se podíváme na další tři znamení, která svými povahami nebudou nepodobná specifikům našich znamení. Přeci jen ze starých mouder Egypťanů vychází mnohé. 

Horus
7. května – 8. června
Typické vlastnosti: pracovitost, vynalézavost, upovídanost, 
Největší dar: dobrá paměť, schopnost kličkovat (i ve vztazích)
Tento egyptský bůh s ptačí hlavou je synem bohyně nevyčerpatelné štědrosti Isidy a boha Osirise. Je symbolem boje Světla proti Temnotě a nabádá ke spravedlnosti. Podle egyptské mytologie za pomoci své matky svedl legendární boj s tyranem Sethem. Horus zvítězil, obnovil řád a stal se prvním svrchovaným bohem sjednoceného Egypta.
Tyto ženy budou mít vždy velkou touhu po seberealizaci, touhu uplatnit se. K tomu od Bohů dostali darem vynalézavost, obratnost, sílu a skvělou paměť, díky které mají možnost shromažďovat obrovské množství informací a myšlenek. Jsou výborní řečníci a nejsou to protivnice, se kterými byste se měli pouštět do slovního souboje. A pokud nemáte dostatek času, tak ani do řeči. Tyto ženy bývají upovídané a jejich slabinou je neschopnost být diskrétní. Chcete-li skutečně něco uchovat v tajnosti, raději jim to neříkejte. Jejich kladem je velká pracovitost. Postrádají však trpělivost a jejich zájmy se snadno tříští mezi různé objekty, což platí i v lásce. Bývají to mistryně flirtu a dokážou tak obratně kličkovat mezi jednotlivými partnery, že si žádný z nich ničeho nevšimne. Vdávání se proto těmto ženám doporučuje až ve vyšším věku, protože pak své zkušenosti uplatní k dobru obou partnerů.

Geb
9. června – 12. července
Typické vlastnosti: denní snění, pečlivost, melancholie
Největší dar: empatie (především pokud jde o bolest druhých), spolehlivost
Egyptský bůh Geb zosobňuje Zemi, je symbolem úrody a bohatosti přírodního světa. Na zádech mu bují rostliny, z jeho těla tryská voda. Symbolizuje mateřství, plodnost, úrodu i sklizeň. Skrývá v sobě ženský princip – skromnost, a vnitřní touhu obětovat se pro harmonii a všeobecné dobro.
Ženy narozené v tomto znamení jsou pravými romantičkami, žijí ve svých snech o hrdinných princích, krásných a křehkých princeznách a zlých čarodějnicích, které chtějí pokazit jejich společné štěstí. Bytostně touží po harmonickém a klidném životě. Ale jelikož zároveň dobře vědí, že se je pouze sen, trpí pesimistickou povahou. Nejraději by však daly přednost svému snu už proto, že by se v něm cítily bezpečněji. Tyto ženy drží slovo, bývají zdrženlivé, skromné a klidné. Jejich touha se upíná k větší sebedůvěře a potřebě věřit druhým lidem. Vynikají v umění empatie, druhým rozumějí, chápou jejich bolesti a radosti jako málokdo. Velmi těžce nesou zklamání, dokážou snadno zatrpknout. Jsou pilné, pečlivé, při řešení pracovních úkolů potřebují čas na rozmyšlenou, nesnáší, když se na ně tlačí. Věřte, že i rozvážnost vede k cíli. Stres a spěch jim výslovně škodí, pod silným tlakem okolí mohou i vážně onemocnět. V lásce jsou zrozenkyně Geba milé, citlivé, starostlivě láskyplné, trápí je ovšem neustálá představa ztráty partnera. Pokud jim dopřejete v lásce jistotu, jsou ideálními partnerkami do manželského života.

Sechmet
13. července – 17. srpna
Typické vlastnosti: vytrvalost, potřeba volnosti, rozhodnost
Největší dar: schopnost zasáhnout cíl s velkou přesností a rychlostí, vnímání věcí, které ostatní “nevidí”
Mocná, ohnivá bohyně se lví hlavou, strážkyně podsvětí a spravedlnosti, je symbolem řádu a jasu. Je na světě, aby učila a usměrňovala vzpurné lidstvo. Dcera slunečního boha Rea- paní ohně – vládne mocnou energií, jakou disponuje snad jen žár slunce. Pokud je to nutné, nezná soucit ani útrpnost, spravedlivě trestá všechny bez rozdílu. Je ale rovněž kouzelnice s mystickou mocí, která své magické vědomosti dává do služeb léčitelství.
Ženy tohoto znamení jsou velmi silné, charakterizuje je pevná vůle, sebevědomí, vytrvalost a tvořivá energie. Mají skvělé pozorovací schopnosti, jsou to výborné analytičky, všímají si věcí, o které ostatní vůbec nezavadí, a dokáží i z mizivé informace vytěžit maximum. O sobě nemají pochybnosti, jsou prostě nejlepší. K cíli se ženou rychle a přesně. Jsou jako divoké šelmy – jejich instinkt je dovede ke kořisti, ať jí je cokoli. A navíc často oplývají takovým fyzickým půvabem, že popletou hlavu kdekomu. V lásce ovšem nejsou jednoduchými partnerkami, počítejte s vysokými nároky a s absolutní volností. Jsou mlsné a milují své vášně, ale ne trvale, lehce podléhají vábení svých smyslů. Tyto ženy trpí v osamělém životě, proto se mu vyhýbají a volí kolem sebe společnost. Byť by to měli být lidé, kteří představují povrchní známosti.
Manželství s nimi je adrenalinový sport – krásný, ale riskantní. V práci jsou jako všude jinde naprosto skvělé, výkonné. Bývají to charismatické vůdkyně, za kterými kráčejí celé národy – buď do ráje, nebo do pekel.

Příště se podíváme na charakteristické vlastnosti a dary, kteří nadělují bohové Toth, Seth a Osiris.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account