Každá žena má ráda módu. Některá moc, jiná alespoň trochu. Ale aby nám to slušelo, si přejeme všechny. Otázka “co si vezmu na sebe”, zazní minimálně jednou denně v hlavě každé z nás. A proto jakákoliv inspirace v oblasti módy… tu my vítáme. Já, žena s velkou vášní pro módu, spolu se svými stejně naladěnými ženami, jsme vyrazily na Fashion Weekend do Ostravy hledat pro nás a hlavně pro vás, moc inspirace.

Co jsme se naučily, viděly, poznaly, objevily…

Zabalit si kufr na nej módní akci za dvě hodiny. (Byla to fuška a výzva a dvě sklenky bílého.)

Zase se zamilovat do jízdy vlakem. Praha – Ostrava za tři hodiny plné klidu, odpočinku, skvělého servisu a bez přestupování.  Ani nevíte, že jedete a cestu si prostě jen užíváte.

Zapomenout na Prahu a co vše v ní je a není a nasávat atmosféru Ostravy. Vnímat tu nostalgii a krásu starých továren. Zbavit se předsudku, že všude je smog a špína.Trojhalí Karolina je prostě famózní.

          

Zjistit, že módní svět není tak drsný a povýšený. Že jsou v něm i lidé, kteří se s vámi normálně baví, i když nejste módní celebrita. Před samotným začátkem přehlídek proběhla milá módní konfrence s návrhářkou Beátou Rajskou, fotografkou Petrou Ficovou a Jerzy Gawełem, ředitelem prestižní Cracow School of Art and Fashion Designu, kteří mluvili o své inspiraci a zajímavých momentech své práce. I Bára Nesvadbová, šéfredaktorka Harper´s Bazaru, prozradila něco málo ze života časopisu a o svých zkušenostech a plánech možná psát blog až tištěné časopisy převálcují ty on-line verze. Již 15 let stojí včele tohoto časopisu a my děkujeme.

Že, když člověk tvoří s láskou a vášní, vzniká něco úžasného. Smekáme před mladými, začínajícími módními návrháři. A obdivujeme zejména ty polské, jejich móda má šmrnc, nápad a filozofii. 

Mrkněte na designery

Nás nadchla

Mirka Talavašková

    .

  

Že sedět v první řadě je prostě boží. Můžete si prohlédnout každý detail látky, střihu… Díky

Peti

Že na módní akci se můžete obléknout, jak chcete. Šaty, džíny, overaly, křiváhy, velké klobouky, červené rty, vysoké boty i tenisky… hlavně stylově.

    • .

Rozhodly jsme se opět oprášit šicí stroje a zkusit šít. Podívat se do skříní maminek a babiček a zkusit si něco přešít, nebo použít stejný vzor. Protože všichni čerpají z minulosti a vše se vrací. A navíc budeme eko.

Že některé modelky jsou hubené dost, jiné hodně mladinké a mužských modelů je čím dál víc. A že krásu šatů dělá hlavně jejich nositelka, zdravá a sebevědomá žena, která ví, co chce.

Že každý, kdo začíná, potřebuje podporu, odvahu, kontakty a dobré PR. Jak na to, nám prozradila naše

Eva Čejková Vašková

ve svém nedělním workshopu v krásných prostorách Business centra Gong.

         

Že i když jdete na super after párty, tak stejně skončíte ve Stodolní na pizze, protože sushi má jen do jedenácti.*wine*;-)

Že pro každého jako já a mé fashion přátele je

Ostrava Fashion Weekend

něco úžasného, inspirativního a kdo nezažije na vlastní kůži, těžko hodnotí. Takže brzy v Praze a za rok zase v Ostravě.

Dělo se toho moc, viděly jsme vše # tobybylonadesetistrankovyblog. A teď už jen fotky těch úžasných šatů.

Naše top kousky
Pletený svetr. Že nic nového? Tenhle se plete rukama a díky mladé šikovné módní návrhářce Katce Ivanové, která nás zasvěcovala do tajů módních trendů, už máme vlnu objednanou a budeme plést. Místo jehlic naše ruce.  A kdo se chce naučit a dozvědět víc, šup na Katky workshop u nás v Pracovně Ostrava. My teď do Ostravy budeme jezdit často, je totiž za čím.
   
V kategorii Très Chic Fashion Designer 2016 bylo celkem 6 finalistů (Tereza Otáhliková, Michal Marek, Bartosz Kuśnierz, Leona Grešáková – naše favoritka, Wioletta Jagos, Monika Debovska.) Vítězkou se stala Monika Debovská. Tak tady malá ochutnávka modelů finalistů.
  
Hodně mužské módy. Bylo na co se dívat. Co oblečeme našim mužům?
  
Nádherné šaty, které chceme všechny. Od koho jiného než od Beáty Rajské.
             

Oskar de la Renta a jeho působivá kolekce. Ženské, pohádkové, elegantní…

A s kým jsme měly tu čest? S Bárou Nesvadbovou, modelkou Simonou Krainovou, vynikajícím kuchařem Romanem Hadrbolcem, skvělým moderátorem Mirkem Šimůnkem… a s námi ŽENAMI s.r.o.

Zdroj foto: Petra Kubalová, archiv FB OFW

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account