Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Drzá mamina: Dítě, co nikdy nespí. Akta X hadr.

Mamina na stopě nespavost

Koukali jste někdy na Akta X? Nebo máte rádi (rády) horory a podobné blázniviny? Přijďte k nám domů a užijete si do sytosti. Lochnesská příšera, kterou tedy mimochodem naleznete na Wikipedii jako Lochnesskou nestvůru, Yeti, upíři, zombíci, ufoni, no co vás napadne, myslíte, že je to scifi? Že to v reálu nepotkáte a nepoznáte? Také jsem si říkala, že nic takového jen tak při procházce životem nepotkám, ale najednou... no držte se... potkala jsem dítě, co nikdy nespí, a to přímo u mě doma. A co s tím? No, musím se samozřejmě s vámi o tento velmi zásadní zážitek podělit. Není to pro slabé nátury, takže děti odveďte do postýlek, domácím mazlíčkům zastřete zrak a jdeme na to.

Další díl drzé maminy je o tom, že mám dítě, co NIKDY nespí. Myslíte si, že vám miminko, předškolák, školák, puberťák, nebo třeba že i vy spíte málo? Nic nemá na mého Lukáška. V nějaké chytré literatuře – rozuměj tím, co Lůca coby drzá mamina našla na netu a dlouho hledala něco, co by jí dalo za pravdu, – jsem se dočetla, že děti spí takto. Novorozenec spí až dvacet hodin denně, no to zní docela příjemně, ne? Koncem třetího měsíce prý deset hodin plus třikrát denně alespoň 1,5 hodiny (vše je to myšleno v součtu), a pokud v tomto poučování mohu pokračovat, prostě můj aktivista, kterému je devět měsíců, by měl teď spát dvakrát denně alespoň hodinku plus aspoň deset hodin v noci, ale to je u nás asi utopie. To samozřejmě ještě není na to, že bychom měli volat Muldera a Scullyovou. :D To ještě není ta správná krize.

Na to, že děti mají spát i přes den, jsem kápla na netu, říkala jsem si, že to musí být nějaký omyl, ale opakovalo se to na několika stránkách a i pár doktorů potvrdilo, že je to holt potřeba. Tak asi jo, ale nevím, jestli si ti doktoři to malé stvoření, co mi běhá po bytě, tím teď nemyslím našeho italského chrtíka, náhodou nespletli se mnou. Moje dítě totiž nepotřebuje spát. A jak to vím tak jistě?

To, že moje dítě nespí přes den je velmi zřetelné, jsem s ním celý čas a prostě nespí. Teda, zjistila jsem, že si dává „spací pauzy“, což znamená, že na dvě sekundy hodí hlavu k psovi do pelechu, na gauč nebo ideálně na roh stolu, to jsou asi ty mikropauzy, které nutně potřebuje. Ale prostě přes den spát nebude. Neřešila jsem to, drzá mamina toho vydrží hodně, tak co by nezmákla den s panem aktivistou bez vrásek (mám nový krém proti vráskám, to zas v příštím kosmetickém příspěvku).

Prostě abych se dostala k tomu, co by měl vyšetřovat Mulder, mimochodem David Duchovny je podle mě velmi sexy herec, kdyby nás přišel vyšetřovat, neměla bych nic proti, no prostě když už někdo, tak zrovna on by měl vědět, že moje dítě nespí. A nejenže nespí podle limitů, proč taky, každé dítě je jiné, ale on nespí vůbec.

Dnes dopoledne, když jsem šla venčit psa, tak se mi podařilo si zvrknout kotník, no přiznám se bez mučení, čučela jsem na facebook, kolik lidí čučelo na můj minulej článek a nějak jsem nespočítala schody. Takže ještě teď večer mručím bolestí nohy a nespím. Každopádně jsem se dozvěděla divnou věc, naše dítě nespí ani v noci. Uložím ho, dělá, že spí, ale jen čeká, až usneme, a jde si hrát, budou tři ráno a pořád si hraje a povídá v postýlce (umí jen ajajajajaj a něco jako ježiš, ale fakt nevím, kde to sebral), každopádně, to, co povídá, není důležité, jen to, že ani po celém dni nespí.

Myslím, že bych se měla začít bát, aby mi ho nesebral nějakej lovec od Coca Coly, Red Bulu nebo tak něco, aby zjistil, v čem to je. Tohle přeci nemůže být normální. Každý přeci někdy musí spát, nebo ne? Příkrmy vařím striktně doma, takže cukr a kofein mi do nich nikdo za zády necpe. Takže co?

Pokud někdo máte nějakou radu na to, aby dítě, alespoň jednou za den alespoň na deset minut usnulo, sem s ním Ale rady babiček jako odvar z máku atd. neberu. Tímto zdravím Akta X, a vyřešte to už!!! Prosím! :D

Dalších dílů drzé maminy se dočkáte tady, na klubu ŽENY s.r.o. nebo na mých stránkách, prosím o komenty, narážky, výhrady, nadávky a vše možné, přeci jen, tím se člověk učí. :)

Zdroj foto:Pixabay.com

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály

Související články

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály


V pondělí 13. ledna nastane první úplněk letošního roku, který nám přinese citlivé zpomalení a prostor pro sebereflexi.

Panna a láska: co je dobré vědět, než se do tohoto znamení zamilujete

Panna a láska: co je dobré vědět, než se do tohoto znamení zamilujete


Nová láska na obzoru? A zrovna ve znamení Panny? Připravte se na přemýšlivé, srdečné a hluboce inteligentní osobnosti, které vás uchvátí mimořádným smyslem pro detail, organizačními schopnostmi a neuvěřitelnou schopností rozebírat i ty nejmalichernější problémy. Ale ne každá Panna je stejná. A i když je pravda, že Matka Tereza byla také Panna, nenechte se tímto znamením zvěrokruhu zmást: většina Panen má k panenství hodně daleko. Než se tedy spojíte s tímto fascinujícím, komplexním stvořením, určitě bude dobré vědět, do čeho jdete. Ale nebojte se - jakmile najdete klíč k jejich osobnosti, poznáte lásku v pravém slova smyslu.

Přátelství, manželství, sex: Všechno, co potřebujete vědět o spojení Lva a Panny

Přátelství, manželství, sex: Všechno, co potřebujete vědět o spojení Lva a Panny


Lev a Panna jsou nedoceněné duo. Ptáte se proč? Lev může být známý svým grandiózním chováním, zatímco Panna má tendenci být stydlivá. Pointou ale zůstává, že obě tyto znamení zvěrokruhu se skvěle doplňují, pokud chtějí.

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály

První úplněk letošního roku přináší čas pro rodinu, sebelásku, ale také domácí rituály


V pondělí 13. ledna nastane první úplněk letošního roku, který nám přinese citlivé zpomalení a prostor pro sebereflexi.

Panna a láska: co je dobré vědět, než se do tohoto znamení zamilujete

Panna a láska: co je dobré vědět, než se do tohoto znamení zamilujete


Nová láska na obzoru? A zrovna ve znamení Panny? Připravte se na přemýšlivé, srdečné a hluboce inteligentní osobnosti, které vás uchvátí mimořádným smyslem pro detail, organizačními schopnostmi a neuvěřitelnou schopností rozebírat i ty nejmalichernější problémy. Ale ne každá Panna je stejná. A i když je pravda, že Matka Tereza byla také Panna, nenechte se tímto znamením zvěrokruhu zmást: většina Panen má k panenství hodně daleko. Než se tedy spojíte s tímto fascinujícím, komplexním stvořením, určitě bude dobré vědět, do čeho jdete. Ale nebojte se - jakmile najdete klíč k jejich osobnosti, poznáte lásku v pravém slova smyslu.