Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Za sedm dní čisté tělo: tento detox musíte zkusit!

V květnu jsem se zamilovala na 7 dní do citronů, kajenského pepře a agávového sirupu. Zbláznila jsem se? Ne, ale prožila jsem  krásné dny bez jídla se spoustou energie.

Jak to všechno začalo?

V únoru mi zavolala kamarádka Marta: "Oli, v květnu jedu na 4 dny do Jizerek na detox. Jedeš se mnou?“ Odpověděla jsem automaticky bez váhání, že JEDU. I když jsem vůbec v tu dobu ještě netušila, co mě čeká. Několikadenní půst jsem do té doby nedržela, jen občas na krátkou dobu nějakou stravu vyřadila z jídelníčku. Tak jsme v květnu vyrazili do Jizerek, kde mě na místě čekal balíček s čili, agávovým sirupem, solí, zeleným ječmenem a 16 citróny. Wow, moje strava na 4 dny! Nejdřív jsem na tento balíček koukala a nevěřila. A pak si řekla, že to vyzkouším.  Den začínal na lačno sklenicí se solí a během dne  jsme vypili několik litrů vody,  zeleného ječmene, čaje a speciálně míchaných citronád. Užívali jsme si ranní jógu i procházky přírodou. Smáli se na celé hory, relaxovali v sauně a vířivce, večer ještě jedno cvičení, před spaním čaj a spánek jako med. Po tuto dobu, kdy jsme nejedli, jsem měla přesto spoustu energie a jídlo mi nechybělo. První den byl náročný, bolela mne hlava a tělo si zvykalo pouze na pití. Ale ostatní dny už byly v pohodě.  Po návratu domů jsem ještě 3 dny za pracovního režimu držela tento detox. Zkouškou byl nákup v obchodě, vaření večeře pro rodinu, pekla jsem moučník a nic neochutnala. Další důkaz, vše je v hlavě!  Ale už mě postupně začínaly chutě, tak původní plán 10denní očisty jsem zkrátila na 7denní, protože i návrat je třeba udělat pozvolný. A citronády vystřídaly fresh džusy. Co bylo zajímavé, byly reakce lidí kolem mne, když jsem držela půst. Dostávala jsem otázky typu: Proč nejíš? Jsi nemocná? Co to děláš? Proč hubneš, co blbneš? Ano, po tu dobu jsem zhubla 2 kila, ale hlavním důvodem bylo „uklidit“ svoje tělo zevnitř a úžasně se mi pročistily myšlenky a hlava. Najednou jsem viděla jídlo a situace z jiného úhlu pohledu. Dostávala jsem skvělé nápady a přicházela na zajímavé řešení. Vše bylo najednou rychlejší a jednodušší. Když totiž jíme, tak naše tělo nestíhá vše nepotřebné vylučovat a zbavovat se nežádoucích toxinu.  A tyto věci ukládá. Je super neuklízet pouze domov a čistit tělo zvenku, ale občas uklidit i zevnitř. Tam, kde ani netušíme, co vše máme navíc a může mít vliv na naše zdraví a psychiku. Chcete znát kouzlo svého vylučování? Otestujte se!  Vložte si hrst vyloupaných slunečnicových semínek, co nejméně je rozžvýkejte a pak je spolkněte. A čekejte, kdy se objeví na druhém konci. Pokud jim cesta zažívacím traktem trvá cca 10 hodin, je to dobré. Pokud déle, je dobré pročistit střeva a zbavit se nánosů. Někdo čeká 3 nebo 4 dny, než se semínka objeví. Někdo uvidí semínka dříve už po 12 hodinách, ale pak se s nimi setkává ještě další 2 dny. Očistu těla je dobré dělat 2 x ročně. Už teď se těším na podzimní citronovou lásku! Mějte báječný den Olga www.olgabu.cz Zdroj foto: Pixabay.com

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Souvisí nadváha s únavou? 5 tipů, jak s tím zatočit

Související články