Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Z deníku trojnásobné matky: V nemoci i ve zdraví

Náročnější, než mít tři děti, je mít tři nemocný děti. Ještě náročnější je mít k tomu chřipku a manžela na služební cestě. Sedím u jídelního stolu, po pravici mám odpolední toast, večerní zbytky pizzy a fixy, po levici lego, posmrkaný kapesníky a poblitou kuchyň (kašel a mlíko nejsou prý dobrá kombinace), a přemýšlím, čím se nadopovat, abych přežila. OPTIMISMUS JE OPIUM LIDSTVA! Všechno záleží na úhlu pohledu. Můžu na to koukat tak, že všechno stojí za hovínko. Mám chřipku a s tou se dá dělat jen jedno – vyležet. Nemůžu ležet, protože mám tři děti. Ty děti mají chřipku. Jediný, kdo chřipku nemá, je můj očkovaný muž, kočka a pes. Očkovaný muž odjíždí na čtyři dny do zahraničí a kočka ani pes nejeví o domácnost zájem. Dost troufalé vzhledem k jejich pokročilému věku. Vzpomenu si na to! Super, zrovna jsem v cole rozkousala jakýsi druh hmyzu. Ale přísahám, že zrovna tu jsem otevřela před chvílí. Nemůže mi ani nikdo pohlídat nebo vypomoct, jelikož máme chřipku a tu samozřejmě nikdo nechce. Od věčnýho kašle mě bolí celý tělo, od smrkání mám rozedřený horní ret a přemýšlím, jestli to, co cítím v levém uchu, může být začínající zánět. A každou chvíli na mě někdo řve, že chce smrkat, napít, sirup proti kašli, pochovat, čůrat, přebalit, najíst, ideálně všechny tři děti chtějí najednou všechno… Všude bordel… A už zase slyším pláč… Taky bych brečela! Všechno stojí za H****! ČÁRY MÁRY FUK, TEĎ JINAK… Je mi sice blbě, jsem sice sama a sice mám tři děti, kterým je blbě, ale 1) mám tři děti – někdo žádné, 2) normálně býváme všichni zdraví a 3) všechno je dočasný stav – samoživitelství, chřipka i že mi nikdo nechce pomoct. Člověk má tendenci pořád pindat. Nedávno mě z redakce poslali udělat rozhovor s paní, které se narodily holčičky dvojčátka, jedna zdravá, druhá po krvácení do mozku s celoživotními následky. Zatímco jsem se k nim blížila, vážně jsem přemýšlela, co mám udělat, abych nebrečela. A přišla jsem si nesmírně trapně, protože k čemu by to asi tak bylo dobré, že si tam popláču? Paní mi převyprávěla svůj příběh, holky seděly vedle ní a já hledala nějaký pěkný závěr článku a najednou mi došlo, že pěkný závěr tam prostě není. Nebude to dobrý, nebude to dokonce ani lepší. Teď, ani za rok, ani nikdy. A stejně to nevzdají a zároveň nějak žijou dál a nepindaj. JÁ PINDÁM. A to maj děti pitomou chřipku. Mám na tohle jednu takovou pomůcku. Když pindám tak, že je to blbý i mně. Koukni se na ty děti a řekni, že kdybys věděla, jak to bude náročný, tak bys je neměla. A je po problému. Měla bych je stejně.   Jdu vybrakovat lékárničku. Můj nejmladší syn o prsa nejeví zájem, takže se domnívám, že příroda to vyřešila za mě a můžu se pořádně „zfetovat“. Postupně tahám homeopatika, nosní sprej, paralen... hmm, to bude jízda! Jů, tady Modafen, to bych mohla. A prej na chřipku to je! Teď si vzpomínám ještě na jednu poučku – dětský psycholog Marek Herman v jednom z rozhovorů řekl, že ztrácíme odpovědnost za svůj život. Nechceme nic řešit. Všechno nás obtěžuje. CHCEME SPOLKNOUT PILULKU A MÍT KLID. A to samozřejmě nejde. Teď takovou pilulku hledám i já. A není tu. Jednou provždy: není!   PS: Ale ten Modafen je fajn teda. To se musí nechat. To levé ucho skoro necítím.   Foto: Pexels.com

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Souvisí nadváha s únavou? 5 tipů, jak s tím zatočit

Související články