Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Velikonoční nádivka

Na velikonoční nádivku jsem letos použila asi půlku veky, bohužel, nic lepšího (zdravějšího) manžel nesehnal a já nakupovat nechodím. Nakrájela jsem to na kostky a malinko polila mlékem. Na drobné kousky jsem si nakárájela asi 15 dkg kuřecí šunky, 3 stroužky česneku, které se mohou prolisovat. vše přidala k té vece, osolila, opepřila. Posekala jsem asi 8 lístků rýmovníku, pažitku, co byla na balkoně, petrželku a promíchala. 6 vajec jsem oddělila - žloutky k vece, bílky zvlášť, přidala jsem špetku soli a vytvořila hustý sníh. V míse jsem promíchala veku, salám, bylinky, nakonec jsem lehce vmíchala sníh. Vše jsem dala do pečící formy na papír a do trouby cca na 160 - 170°C a na 30 - 40 minut. Musí se to hlídat, aby se zapekla nádivka do zlatova a byla i upečení uvnitř. Dobrota, na kterou jedinou z celých Velikonoc jsem se těšila. Hudlenka  

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Souvisí nadváha s únavou? 5 tipů, jak s tím zatočit

Související články