Vinaři čím dál tím více obcházejí vinohrad, natahují sítě, sledují na obloze špačky. Ve sklepích je uklizeno, sudy vyčištěné, připravené na novou úrodu. Všechno náčiní se jen "blejská", služby na hlídání vinohradu jsou rozděleny. Prostě se blíží vinobraní. Letos jsme trošku rozpačití, je to pro všechny nová situace, ale myslím, že úroda bude včas sebrána. Pro nás to znamená, že se sejde rodina, všichni přiložíme ruku k dílu, večer posedíme. Pro mě osobně je vinobraní ve znamení konce léta, ve znamení setkávání se s rodinou, přáteli, Každá ruka, která se přidá k práci je v tomto období vítána. Já osobně se příliš ve vinohradu neangažuji, spíše jsem "proviantní náčelník". Nakupuji, vařím, zajišťuji pitný režim, hlídám drobotinu. Mě fakt ten sběr nebere, ale můj muž je nadšený. Každý prostě dělá to, co ho baví. Odměnou je neskutečně lahodný burčák, pak svátek 11.11. - mladé víno. I tu neskutečnou dřinu si umíme "užít". Jsem moc ráda, že jsem v kraji, kde se lidé těší z plodů své práce. On ten vinohrad dá zabrat a péče o víno taky. Tož - na zdraví a vitajte, rádi Vás uvítáme.
Už se to zase blíží
Související články

Nedostatek omega 3 se odrazí na psychice i fyzičce dětí i dospělých
Nedokážete-li udržet myšlenku a jste roztěkaní, vašemu tělu nejspíš chybí omega 3 mastné kyseliny. Lidský organizmus je potřebuje neustále.

Nedostatek omega 3 se odrazí na psychice i fyzičce dětí i dospělých
Nedokážete-li udržet myšlenku a jste roztěkaní, vašemu tělu nejspíš chybí omega 3 mastné kyseliny. Lidský organizmus je potřebuje neustále.








Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...