- Co když je to ale vnější svět, kdo experimentuje s dítětem a používá ho pro své „pokusy“ o vymanění se z vleku závislosti?
- Jaké to je, když místo rozvíjení vlastní identity zůstane jen prázdné místo a paralyzující strach z mezilidských vztahů?
- Co se stane, když ti, kteří vás měli nejvíce milovat, vám odkážou celoživotní dědictví v podobě neutichajících pocitů viny a nevyjádřeného smutku?
Z dětí alkoholiků a dětí z dysfunkčních rodin tak vyrůstají dospělí se zlomenou dětskou duší...
"Je to jako vyrůstat v děsivém sci‑fi thrilleru, kde nic moc nedává smysl. Chyby byly u nás doma naprosto zakázány. I když jsem ale udělala cokoli dobrého, stejně to zůstalo bez povšimnutí a bez pochvaly."
CELÝ ČLÁNEK naleznete zde: https://psychologie.cz/ukradene-detstvi/









Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...