Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Švestkový koláč z kompotu

Tak jsme si dnes se Štěpánkem zpříjemnili odpoledne, zapalili svíčky a šli péct z toho co jsme doma momentálně měli.. a výsledek je dokonalý :-D8-)*wine*

*heart*

ŠVESTKOVÝ KOLÁČ ( z kompotu*wine*)
(upozorñuji že to je můj recept;-))

*enzo*


Těsto

185g hl. Mouky (mandlové)
120g měkkého másla
Cca 45g třtinového cukru nebo čekankový sirup (dala jsem půl na půl)
1 žloudek
Kůra z citronu a pomeranče

*enzo*


Těsto nechte chvili odpočívat v lednici.

*enzo*


Švestky si vyskladate na těsto, dáte i trochu šťávy pokud ho chcete víc mokrý:-D
Navrh jsem udělala drobenku z mletých mandlí, třtinového cukru a másla.
Na vrch jsem nasypala ještě samotné mleté mandle, nebo použijte mandlové vločky.
Pečeme na 180°, dokud není koláč zlatý.

*enzo*

Můžete si ho udělat trošku sladší a podávat se zakysanou smetanou, to je teprve lahoda *wine*:-*

Dobrou chuť*wine*

Více ode mě najdete na instagramu : www.instagram.com/petrusebartysova

 

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Souvisí nadváha s únavou? 5 tipů, jak s tím zatočit

Související články