Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

S kůží na trh, den 2. / pohodové pondělí a cuketové placky

S prvním dnem v týdnu přišel překvapivý klid, ten v mém oboru o pondělcích (dispečeřina) bývá máloky. A vzhledem k režimu homeoffice jsem se mohla věnovat kromě práce i vaření a běhu.   Vyzkoušela jsem z kuchařky Keto dieta pro začátečníky (Martina Slajerová) recept na cuketové lívance. Ráda bych si ho sem uložila (i pro případ, že by někdo chtěl také vyzkoušet) s drobnými poznámkami.   2 středně velké cukety 1 lžička soli (nebála bych se dát příště trochu více) 2 lžičky kari koření 1 lžička sušené cibule 1/4 lžičky pepře 4 velká vejce (já dala 5 maličkých, domácích od známého)  3 lžíce kokosové mouky Pokrájené čerstvé bylinky (já dala petrželku a sušenou pažitku; doporučuje se petržel, koiandr a máta) 2 lžíce ghí (nebo kachního sádla) 1/2 lžičky mleté kurkumy (tu jsem neměla)   Cuketu nastrouhat (nebyla jsem si jistá - tak jsem zkusila jednu na hrubo, druhou na jemno :) ), promíchat se solí a nechat 20-30 min vybrečet. Potom vymačkat vodu. Jen pro zajímavost - oloupané cukety v celku 478 g, nastrouhané a zbavené vody 250 g.        No a pak už jen smíchat se všemi ostatními ingrediencemi (kromě tuku - na tom smažíme) a na středním stupni smažit (3-4 min z jedné strany, 2-3 z druhé)       Holky, voněly krásně, v rámci nízkosacharidové diety je budu určitě dělat. Ale šmrnc, abych si na nich opravdu pochutnala, tomu dodal až dipík. Smíchala jsem jen kysanou smetanu s tzatziki kořením, které jsem si přivezla z Řecka + sušenou pažitku a čerstvou petrželku. No a lednice mi nabídla párky :) (které se ale také slučují s nízkosacharidovým režimem :) ). Netvrdím, že ta kombinace bude pro všechny, ale vařím sama pro sebe, a na to nepotřebuji být gastro mág :).   Tak a když už jsem u písmenek, odškrtám si tentokrát zase s Vámi: - POHYB - zase 4 skromné kiláčky na páse - STRAVA - já myslím, že OK :) - AKTIVITA - válení se zatím nekonalo a za chvíli si ho i vzhledem k blížícímu se večeru s čistým svědomím dovolím - SPÁNEK - no.. na zítřek to zkusím lépe (nastřádalo se mi zase pár věcí, které můj mozek rád pitvá okolo půlnoci a 1 ráno, po 6 jsem vstávala) - PŘÍSTUP 
    věc, kterou mám na sobě ráda - dnes vysvitlo sluníčko, a tak mi zase vylezly modré oči, ty bych na sobě neměnila věc, která mě dnes potěšila - potěšila mě vstřícnost mého zákazníka (pracovní) a také to, že jsem ty placky ani moc nespálila..

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Souvisí nadváha s únavou? 5 tipů, jak s tím zatočit

Související články