Na počátku byl krok...
No dobře, asi kuře (nebo slepice?). Ale o tomhle článek není :)
Nepamatuji si, v kolika měsících jsem začala chodit. Ale vím, že chůze v přírodě je pro mne drogou. Pokud jí mám dostatek, jsem milá a oplývám dobrou náladou. Zásadní problém nastává tehdy, pokud jsem strom viděla akorát z tramvaje před týdnem a v lese byla před měsícem. To už na mne padá depka.
V přírodě načerpám energii na další dny. Je pro mne studnou poznání a radosti. Miluji chození v lese po mechu, objímání stromů, sbírání květin...
Jako malá jsem snila o tom, že budu lesní vílou.
Tou hubenou, vysokou! Blonďatou! Na sobě šaty z hedvábí, na hlavě květinový věnec a dotýkat země se budu jen lehce, konečky prstů. Budu umět nádherně zpívat a při svitu měsíce budou vlci obdivně výt.
Narovinu... zbyly mi ty věnce. A procházky. Ale já tu realitu stejně miluji více než své dětské sny.
Co z toho chození vlastně mám? Pamatuji si, že jako dítě jsem milovala chodit na "zakázaná" dobrodružná místa. Příroda kolem hluboké řeky, městský park a nebo hřiště Ráj uprostřed vojenského objektu. V Žatci, mém rodném městě, jsem toulky přírodou zbožňovala. Moje máma to však ráda, kvůli mému bezpečí, neměla... to mne ale nezastavilo a chodila jsem na ta místa dál (promiň, mami). Vždy jsem si představovala, že jsem jako Robinson Crusoe. A v té přírodě číhalo tooolik dobrodužství! Fantazie mi jela na plné obrátky. Příroda pro mne byla nejlepším hřištěm na hraní. Vydržela jsem si v ní hrát hodiny a hodiny.
Pak jsem dospěla. (Jak to tak v životě bývá... )
Nyní přírodu vyhledávám z jiných důvodů. Čas strávený v ní mi přináší mnohé benefity. A nejraději se toulám na dlouhých cestách.









Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...