Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Moje Jídáše

Letos jsem se v duchu tradic pustila do pečení Jídášů. Ingredience: 1 kg polohrubé mouky, 30 g droždí, 250 ml mléka i více, 120 g másla, může být i Hera, 100g cukru krupice, 2 žloutky, sůl, rozšlehané vejce na potření, pečící papír nebo tuk a na vymazání plechu, pokud máte rádi tak tekoucí med na polití již hotových Jídášů.   Postup: Z vlažného mléka, lžíci cukru a droždí necháme vzejít kvásek. Do mísy nasypeme mouku, cukr, vložíme nakrájené máslo, žloutky a špetku soli. Přelijeme kváském a mícháme těsto. Dále necháme asi 1 hod kynout. Z těsta utvoříme válečky, rozkrájíme na kousky a vyválíme válečky, které zapleteme nejdříve do kruhu a pak protáhneme suk. Na plechu, vyloženém pečícím papírem, nebo vymazaném, poklademe Jídáše, počítáme, že v troubě nakynou, necháme chvíli vykynout a potřeme rozšlehaným vějcem.  Pěčeme ve vyhřáte troubě, při 200 stupních dozlatova, přibližně 15 min. Dobou chuť a přeji pěkné Velikonoce        

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Souvisí nadváha s únavou? 5 tipů, jak s tím zatočit

Související články