Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Kde je voda, tam je život

Sice jsme z masa a  kostí  a  vypadáme  tak  jak vypadáme, ale voda tvoří asi osmdesát procent našeho těla. Voda je pro lidský život nezbytná.

Voda je pro lidský život nezbytná.

Je součástí všech buněk, tělesných tkání i krve. Nejsme velbloud a tak si tělo vodní rezervy v hrbu nevytváří.  Proto musí být ztráty denně doplňovány. Dýcháme, potíme se, vylučujeme a během dne ztratíme dva někdy i tři litry vody. Pokud je teplo, sportujeme náš výdej je i vyšší. Docela dost a tak stejné množství bychom měli doplnit. Pocit žízně je už informací, že došlo k dehydrataci. Což není dobré. Nedostatek vody se projeví suchostísliznic, únavou, malátností, ospalostí, poruchou koordinace chůze a pohybů, snížením kožního napětí, zrychlením tepu, poklesem krevního tlaku. Voda transportuje živiny po celém těle. Působí jako rozpouštědlo pro kyslík a oxid uhlíku v krvi. Je nosičem enzymů trávicího systému ve slinách, žaludeční šťávě, žluči. Odvádí odpadní látky z těla. Pomáhá při termoregulaci. Pocení. Jak nejvhodněji doplňovat tekutiny během dne? Pijte vodu! Obyčejnou z vodovodu nebo koupenou. Kterou vybrat? Spor diskuze, která je lepší. Osobně piju vodu z vodovodu.  Je levná, vždy po ruce a odpad v podobě PET lahví nezatěžuje životní prostředí. Nejsem žádný ekolog, ale i to patří do nového a zdravého životního stylu. Všichni neseme stejnou spoluodpovědnost za naší planetu a PET lahve zaplavily zemi. Někde jsem četla, že v Pacifiku se vytváří plovoucí ostrov z odpadu,  hlavně  z PET lahví. http://denikreferendum.cz/clanek/2401-nejvetsi-ostrov-odpadu-muze-byt-sestkrat-rozlehlejsi-nez-britanie Pěkný dar dalším generacím. „Po nás potopa“. Pitný režim nelze řešit černou kávou, colovými nápoji, silným černým čajem, sladkými limonádami ani mlékem. Mléko je spíše potravina a k hrazení tekutin se příliš nehodí. Ideální k doplňování tekutin je již zmiňovaná pitná voda, čaj ovocný, bylinkový, voda mírně okyselená citronem a zelený čaj, jehož konzumace by měla být tak půl litru denně, protože při jeho nadměrném příjmu může u některých osob dojít k nespavosti a podráždění trávicího traktu. A co minerálka? Tak jedna sklenička denně. Zvýšený příjem jen při sportu. Pokud si budete připravovat domácí  ovocné a zeleninové šťávy, vždy si je nařeďte vodou. A i tady platí vše z mírou. Ať vám chutná život! Zdroj foto: Pixabay.com

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Souvisí nadváha s únavou? 5 tipů, jak s tím zatočit

Související články