Použila jsem velké fazole, máslové. Mám je ráda, jen se musí déle namáčet (alespoň na 16 hodin). Určitě se hodí i adzuky, jen jsou menší a mají více šlupek. Ty obsahují oligosacharidy, který způsobují nadýmání. Určitě je důležité vodu před vařením vyměnit, luštěniny nesolit a přidat nějakou bylinku nebo kousek řasy. Tady jsem se o luštěninách rozepsala víc.
Pokud se s fazolemi nechcete vařit, určitě můžete použít i konzervu. Jen bych je propláchla. Jak jsem postupovala?
-
půlku malého pečeného lilku
vařené fazole
černé olivy
olivový olej
sůl, pepř
bylinky či koření. Z bylinek se hodí oregáno nebo bazalka (čerstvou, prosím) a z koření je super římský kmín.
Nakonec dochuťte solí, pepřem a kořením podle chuti a možností ;-) Více receptů najdete na mém blogu www.katfoblog.blogspot.cz









Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...