Světový den hemofilie si připomínáme 17. dubna, kdy toto datum vybrala Světová hemofilická federace (WFH) na počest narozenin svého zakladele Franka Schnabela.Hlavním cílem je zvýšení povědomí o hemofilii a souvisejících poruchách krevního srážení.
Pacientské organizace po celém světě v tento den slaví, pořádají celou řadu aktivit a osvětových akcí. V tento den se také zahaluje do červené barvy několik desítek památek po celém světě. To vše na podporu lidem, kteří s tímto onemocněním žijí.
V České republice je v současnosti více než tisícovka hemofiliků, zhruba pětinu z nich tvoří děti mladší 18 let. Komplexní péči o dětské pacienty zajišťuje 8 hemofilických center po celé republice.










Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...