Po evropském létě jsme zpět v New Yorku a tady je letos další "perla": Metropolitní muzeum umění dalo dohromady jedinečnou výstavu, která přibližuje letité přátelství dvou uměleckých velikánů, Édouarda Maneta a Edgara Degase. Výstava s názvem Manet/Degas není jen výstavou více než 160 krásných uměleckých děl, ale zaujme i tím, že vypráví příběh přátelství, rivalství a vzájemné inspirace mezi těmito dvěma umělci.
Pojďme se tedy vydat cestou života a doby těchto umělců. Umožní nám to témata, do kterých je show rozdělena- Portréty a postavy, Moderní život, Otázky rasy a pohlaví a Ateliér umělce. Každé z témat vypráví jinou kapitolu společného příběhu dvou přátel.













Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...