Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

O slovo se hlásí podzim

Letošní léto sice bylo až na pár dní teplé, ale dnes se již o své slovo hlásí podzim. Již minulý týden jsme si všimli například u kaštanů, jak jsou rezavé a že již padají i plody, bohužel byly všechny tři, co jsme sebrali, malé a děravé. Škoda. Právě kaštany jsou na podzim inspirací pro děti od mateřské školy až do první stupeň základní, a pro nás dospěláky se hodí nejen do kapsy a pod polštář, ale také na podzimní dekorace. Podzim je jedno ze čtyřech ročních období, a pokud se projeví jako krásné babí léto, mám ho moc ráda. Podzim je malíř, který barví přírodu od červené, přes žlutou až do zlatavé barvy. Listy opadávají proto, aby měl strom dostatek mízy pro sebe a přes zimu "přežil". Na podzim sklízíme úrodu ze svých zahrádek a polí. Na podzim rovněž začínají děti chodit zase do školy. Vysokoškoláci zasednou do učeben. Ale také se zkracují dny, ráno bývají mlhy a postupně se ochlazuje. Doma začínáme topit. Máte rádi podzim? Text a foto: Lenka Hudečková

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Recept na dokonalý letní večer? Film, fotbal a stůl plný dobrot

Související články