Aby mohl svou karmu napravit, musí se člověk především vydat cestou duchovního rozvoje. Musí se zbavit nedostatků a špatných vlastností, naučit se milovat a chápat své bližní, jednat ve prospěch společného blaha a ne pouze ve vlastním zájmu. Jedině tímto způsobem je očištění karmy možné. Člověk musí odhalit a projevit nejlepší vlastnosti své duše. Když se zbaví všech slabostí a nedostatků, nemůže ho zasáhnout a zranit žádné zlo. Aby svou karmu očistil úplně, musí na sobě člověk aktivně pracovat v průběhu několika životů.
V průběhu nekonečného řetězce převtělování hromadí duše ve svém karmickém obalu obrovské množství nečistoty. Jsou to vážné zločiny stejně jako různé menší přestupky, nedodržené sliby i dluhy, které nebyly splaceny. Slova a skutky, za které se člověk musí stydět. To všechno na něj jako těžké břemeno doléhá v dalších ztělesněních v podobě nejrůznějších onemocnění a fyzických nedostatků, starostí a duševních poruch, materiálních těžkostí a překážek.
Člověk se nijak nemůže zbavit zodpovědnosti za to, co udělal. Nejprve si především musí uvědomit svou vinu. Nejlepší cestou k tomu je prožít to, co způsobil, na vlastní kůži. Proto lidé zakoušejí bolesti a utrpení, trpí nezdary a porážky, setkávají se s podlostí a zradou a opakovaně narážejí na zeď těžkostí a překážek. Trvá to do té doby, než si duše konečně uvědomí své chyby.
Často se říká, že špatné skutky lze zahladit dobrými. Tak tomu není, hříchy nevykoupíme žádným dobrodiním. Dobrými skutky můžete karmickou rovnováhu změnit k lepšímu, což se na vašem životě příznivě odrazí. To však nijak neruší nutnost pochopit a snažit se odstranit zlo, které jste napáchali. Kritérii odpuštění jsou duševní klid, radost a pocity štěstí.










Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...