Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Zvládneš to i TY!

Co se vlastně v nás děje? Strach, panika, úzkost, obava z budoucnosti... negativní emoce, které naše tělo dostávají do tzv. stresové osy ( vysvětleno v kostce: procesy v těle uvolní hormony, které spustí reakci těla tzv. "boj - útěk - zmrznutí"). Více se můžeš dozvědět zde: https://www.prirodaleci.cz/clanek-toxiny-v-nas/clanek-stresory-a-reakce-tela-na-stres/ Díky tomu si více myjeme ruce, nosíme roušky, dodržujeme nařízení a děláme ostatní opatření. Je důležité si uvědomit, co je nyní náš nejvyšší cíl: Přežít ve zdraví a zastavit šíření koronaviru.   S dlouhodobého hlediska má vysoká míra stresu negativní dopad na naše tělo i psychiku. Zamrznutí nás může úplně ochromit. Naše původní cíle a sny neplatí. Je nám to líto. Hledáme viníky, vytváříme teorie, filozofujeme, ale tím nikomu nepomůžeme. Jenom zabíjíme náš drahocenný čas. Jsme podráždění, bojíme se o naši budoucnost. Nevíme jak dál. Zatím máme do budoucna mnoho neznámých. Je přirozené tyhle pocity vnímat v této náročné době, ale je důležité naučit se s nimi pracovat. Nenechat se nimi úplně paralyzovat.  Vytvořila jsem pro Vás praktický seriál ZVLÁDNEŠ TO I TY!  Návody jak tohle náročné období zvládnout po psychické stránce - práce s myslí, strachem, stresem, úzkostí, odražení se ode dne. Dneska jsem pro Vás připravila přehled (viz obrázek) základních bodů jak si udržet zdravou psychiku. V příštích dnech si jednotlivé body rozebereme. Všem přeji hlavně to zdraví, vnitřní sílu a neutuchající víru. ZVLÁDNEŠ TO I TY!    

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Festival žen pro budoucnost: Mezinárodní mírový den žen inspiruje dialog a jednání

Související články