Určitě čekáš, že tě teď šlehnu slovy jako bičem a naložím ti na záda ještě víc kritiky, než umíš nadělit sama sobě.
Něco ve smyslu „protože jsi
Vrať se teď v myšlenkách do svého dětství a zavzpomínej, jaké to bylo, když jsi byla malá. Ono totiž nedokončování s tvým vnitřním dítětem souvisí. Pravděpodobně se mu nedostávalo ocenění/uznání a vědomé pozornosti.
Jaké to pak má důsledky?
Můžeš to změnit, můžeš to transformovat
Je mnoho způsobů jak to udělat. Hlavní je vědomá péče o sebe a své vnitřní dítě. Dopřát mu to, co ti chybělo, a pečovat o něj. Zajímat se o jeho potřeby. Krásně fungují vnitřní rozhovory, kdy následně nasloucháš a plníš to, co cítíš, že ti bylo poslané jako odpověď. Můžeš pracovat skrze konstelace nebo jinou terapii.
A samozřejmě začít věci dělat jinak. Překonat strach a jít si plnit sny.
Přeji tobě a tvému vnitřnímu dítěti šťastnou cestu při léčení a následném dokončování. ♥
-
špatná,
neschopná,
k ničemu,
horší než ‚ona‘.“
Vrať se teď v myšlenkách do svého dětství a zavzpomínej, jaké to bylo, když jsi byla malá. Ono totiž nedokončování s tvým vnitřním dítětem souvisí. Pravděpodobně se mu nedostávalo ocenění/uznání a vědomé pozornosti.
Dost možná jsi něco tvořila a byla tím nesmírně zaujatá. Fantazie tě unášela a ty jsi byla v naladění. Zápal ti nedovoloval přestat, dokud nedoděláš to, co tě tak uchvátilo. Najednou tě někdo volá a ty se zlobíš, protože jsi vytržená ze své tvorby.
Dostáváš vynadáno, protože odmlouváš nebo nepřicházíš hned na zavolání. Rodič možná nebyl vyladěný a nedokázal pochopit tvé zaujetí. Vůbec mu nedocházelo, jaké veledílo zrovna děláš. Zahrnul tě povinnostmi a přihodil pár chytrých vět o tom, jak by ses měla věnovat něčemu rozumnému, a ne kravinám.
Povinnosti jsou nad tvořením
Máš připravené učení? Uklidila sis? Bylas vyvenčit Bobika? I když to, co jsi dělala, bylo superskvělý a doslova jsi vibrovala energií, začínáš cítit, že o tu energii přicházíš. Začínáš být frustrovaná a smutná, že tě ten, koho miluješ, nechápe. Plníš jeho požadavky během svého vnitřního dialogu, ve kterém na něj křičíš „nepovinnosti nejsou to nejdůležitější!“.
Vracíš se do pokoje a k tomu, co jsi rozdělala, se už nevrátíš. Zlobíš se a zmítají tebou další emoce. Naštvaně nebo nešťastně odsuneš svůj výtvor stranou a trucuješ. Nedej bože, kdyby ti tvé dílo někdo zkritizoval. Už jsi se k němu nevrátila. Připomínal ti totiž ty hloupé pocity.
Dost možná tě tohle provázelo celým dětstvím
Možná to probíhalo maličko jinak, ale koncept je podobný. To, v čem ty jsi viděla smysl a důležitost, ostatní kolem tebe nesdíleli a přesvědčovali tě o tom, že máš dělat něco pořádného. Časem ses naučila dělat to buď potají, nebo vůbec.
Jaké to pak má důsledky?
-
Nedokončuješ a odkládáš.
Nevěříš tomu, že to, co tě baví, může být pro tebe zdrojem hojnosti.
Schováváš své výrobky a výtvory do šuplíku.
Hledáš na nich mouchy a pořád pro tebe nejsou dost dobré.
Děláš práci, která tě nebaví.
Nemáš odvahu jít za svými sny.
Můžeš to změnit, můžeš to transformovat
Je mnoho způsobů jak to udělat. Hlavní je vědomá péče o sebe a své vnitřní dítě. Dopřát mu to, co ti chybělo, a pečovat o něj. Zajímat se o jeho potřeby. Krásně fungují vnitřní rozhovory, kdy následně nasloucháš a plníš to, co cítíš, že ti bylo poslané jako odpověď. Můžeš pracovat skrze konstelace nebo jinou terapii.
A samozřejmě začít věci dělat jinak. Překonat strach a jít si plnit sny.
Přeji tobě a tvému vnitřnímu dítěti šťastnou cestu při léčení a následném dokončování. ♥




-scaled-e1777480317930.jpg)




Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...