Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Tak teď už opravdu společně!

Všichni chceme totéž. Není tedy moudré stavět barikády

Historicky se vždy někomu hodilo, aby lidé nebyli šťastní. Aby se hádali mezi sebou, aby bojovali a zabíjeli se. Za pravdu, za svobodu, za bohy, ze strachu… Jsme bytosti důvěřivé. Téměř všichni věříme v dobro. Jen někdy vidíme to dobro každý trochu jinde. Dnes vidí jedni dobro ve farma společnostech, mají důvěru v jejich výrobky, které historicky lidstvu mnoho pomohli. Také víra v boha pomáhá. Může ale i hodně škodit. Stejně jako léky. To, když se zneužije, nadužije, nebo nově tendenčně promění. Víra vykládaná tendenčně se snahou lidi ovládnout, nejlépe strachem z trestu v pekle, dokáže velké a nepěkné věci. Léky zrovna tak. Bůh už nemá takovou sílu, jako kdysi. Alespoň ten někde kdesi na nebesích.

Strach ze smrti!

Jakousi ochranu dnes neposkytuje bůh v rukou církví, ale lék z rukou farma firem. Neznabozi a čarodějnice byli upalováni. Nevaxery čeká možná humánnější obdoba trestu za nevíru. Odpustky platíme nenápadněji a jsou nepředstavitelně vyšší. Vždycky si někdo mne ruce. Šlechta a církevní hodnostáři dříve. Kdo je to dnes? Dříve se o vládci vědělo. Že je, a kdo je a co tak asi zhruba chce. Dnes nevíme, kdo nám vládne a netušíme, co po nás v konečném důsledku alespoň z toho hruba chce. Chce, abychom měli strach? Chce, abychom se zase hádali mezi sebou, prali se minimálně na SS? Myslím „ozbrojenou jednotku sociálních sítí“. Nemá střelné zbraně, granáty a tanky jako nacistická SS, má ale nadávky, urážky, posměch, nesnášenlivost, aroganci… Dříve panovník dal vyrobit zbraně a rozdal je svým vojákům. Voják ani tehdy netušil za co doopravdy bojuje. Věděl ale, že bojuje, že drží zbraň, kdo mu ji dal, a že ubližuje. Dnes ani často nevíme, že držíme mocnou zbraň, že ubližujeme, možná ani to, že už bojujeme. Ani netušíme, za co a proč bojujeme a kdo nám tu zbraň do rukou dává. Kdo dává nám moc, která se stává nemocí, kdo chce, abychom se zbavovali svých mocí, abychom se bili? My pak v dobro věřící, ve víru nejvíc podporovanou začneme jako v to dobré věřit. Je chtěno, aby bylo uvěřeno tomu, co je nejvíce hlásáno a podporováno. Jsou pro to důkazy a mluví o tom lidé, kterým se přeci může věřit. Ale možná taky ne, protože jsou tu i jiní lidé s jiným názorem. A jsou stejně erudovaní. Ten jejich názor ale není tak podporován a jejich důkazy nejsou prezentovány tak masivně. Nehodí se neznámému moci pánu do plánu? Lidé věřící v to druhé dobro jsou postaveni na druhou stranu, zatím ještě pomyslné barikády. Názory druhé strany jsou mazány a považovány za lži. Kde je dialog?! Kam to jen zmizel? Jak ochotně hrajeme všichni tuhle hru v psychologii popsanou, jako davová psychóza. Ve jménu našich dober, našich pravd bereme útokem klávesnice i slova z úst. Lépe se totiž vládne rozhádanému lidu. Lépe se jim slibuje, vyhrožuje, lépe se ovládá. Zvlášť, když má k tomu všemu ještě strach. A nejlépe, když budou mít „poddaní“ strach jeden z druhého. Nasaďme jim masky! Zvýhodněním jedné skupiny hra pokračuje a graduje, a to i díky naší ochotě ji hrát. Posouvat zpět své hranice. Ztratila se důvěra, ztratilo se spousta přátelství, pravda jako by byla všude a nikde všichni ji mají i bez důkazů, které byly vždy, až dodnes ve vědě i v právu striktně požadovány. Láska je patvarována zvláštními koncepty a systémy, které jsou jako láska jen pojmenovávány a společného s ní mají pramálo. Pravdo-láskař je dnes pohrdavé označení. Jak je to vše možné?! Pravda, láska a svoboda jsou nejsilnější hodnoty, které spolu tvoří základ šťastného žití člověka! Když s nimi je ještě člověkem vzata zodpovědnost za svůj život plně do vlastní kompetence, co ještě chybí? Ale!!! Hodíme se ale tak moci-pánům? Ne. Nepotřebují šťastné, svobodné a samostatné lidi. Potřebují závislé poddané…

Jsi zodpovědný za životy a zdraví ostatních!

A sakra! To už není sranda. Na mém konání závisí životy druhých! Musím se tedy o sebe starat. Jíst zdravě, otužovat se, sportovat. Budu zdravý já a neohrozím tedy ostatní. To je ta moje část zodpovědnosti za druhé, která plyne z mé zodpovědnosti za vlastní zdraví, za vlastní život. NE!!! Tvá zodpovědnost plyne z našeho řešení! Celosvětového, jediného správného. Umírají lidé. Musíš! Mohu se zeptat, proč ty lidi včas neléčíte? Proč končí na JIP, kde se teprve s léčbou začíná?! Nejsou léky. Jen vakcína... V dobro věřící a po svobodě toužící lidé na „jedné straně“, ale spíše jedni z nás a mezi námi,  se očkují, přijímají víru neviditelného boha. Věří a snaží se situaci co nejdříve a co nejlépe zvládnout a ukončit. V dobro věřící a po svobodě toužící lidé, ne na „druhé straně“, ale spíše jedni z nás a mezi námi, věří v boha jiného. Věří a snaží se situaci co nejdříve a co nejlépe zvládnout a ukončit.

Ano. Jsme všichni stejní.

Člověk jako člověk. Chceme totéž! Věříme v dobro, v pravdu a chceme svobodně a dobře žít. Hrajme si proto spolu! Ne proti sobě. Přátelme se, milujme se, důvěřujme si a buďme plně zodpovědní za své životy tak, jak to považujeme za správné dle svého nejhlubšího svědomí. Přestaňme se soudit a nedovolme to nikomu bez dobře ověřených informací. Důvěřujme sobě samým a důvěřujme sobě navzájem. Věřme si! Buďme k sobě milí, laskaví a upřímní. Nebojme se. Strach je dobrý sluha, ale zlý pán. Tolerujme rozdílné cesty ke stejnému cíli. Odpouštějme těm, kteří se v dobré víře mýlí.

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Festival žen pro budoucnost: Mezinárodní mírový den žen inspiruje dialog a jednání

Související články