Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Recenze knihy Deník z Hirošimy: zápisky japonského lékaře od 6. srpna do 30. září 1945

Zatímco v Evropě druhá světová válka skončila s příchodem jara, Japonsko se spojenci stále bojuje. Kniha japonského lékaře Mičihiko Hačiji přináší přímé svědectví nejstrašlivějšího okamžiku v dějinách lidstva ve své obludné rychlosti – výbuch atomové bomby nad japonským městem Hirošima dne 6. srpna 1945 o síle 20 tisíc tun trinitrotoluenu. 9. srpna pak byla bomba svržena rovněž na další japonské město - Nagasaki. V knize je celkem jasně popsáno, jak byli Japonci zmanipulovaní japonským fašismem, který dokázal dokonce změnit myšlení i velice vzdělaným lidem. Oddanost císaři bylo nade všechny povinnosti dobrého Japonce a císař nacionalismus podporoval. Japonci výbuch atomové pumy charakterizovaný zábleskem a explozí nazývají slovem „pikadon“ – pika = jasný záblesk světla + don = rána, bouchnutí. Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 1978 nakladatelstvím Práce v edici Kamarád. Celkem má 220 stran. Napsal Mičihiko Hačija. Z anglického originálu přeložil Josef Zlámal. ISBN 24-057-78.

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Festival žen pro budoucnost: Mezinárodní mírový den žen inspiruje dialog a jednání

Související články