Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Proč nosíme hodinky většinou na levé ruce?

Proč nosíme hodinky většinou na levé ruce? Tenhle zvyk určitě zčásti souvisí s převahou praváků v populaci. Pro praváky, kteří představují devadesát procent obyvatel světa, je samozřejmě jednodušší utahovat si řemínek od hodinek svou šikovnější rukou. A navíc - nosit hodinky na zápěstí ruky, kterou v běžném životě užíváme méně, znamená pépe předcházet jejich poškození. Ale jak vysvětlit, že na levé ruce nosí hodinky i někteří leváci: Může to souviset s natahováním hodinek. Klasické hodinky natahujeme pomocí postranního vroubkovaného kolečka, tzv, korunky. A každý, kdo to někdy zkoušel, asi potvrdí, že lépe korunku pootočíme, pokud se nachází na té straně ciferníku, která je blíže ruce a prstům. A jelikož výrobci korunku v drtivé většině případů umísťují napravo od ciferníku, je výhodnější i pro leváky nosit hodinky na levém zápěstí.

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Festival žen pro budoucnost: Mezinárodní mírový den žen inspiruje dialog a jednání

Související články