Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Příběh o tom, jak všude potkáváme svoji pravou podstatu ...

Seděl stařík na kraji oázy u brány jednoho města kdesi na Blízkém Východě. Přistoupil k němu cizí mladík a ptal se: „Ještě nikdy jsem tu nebyl. Jací lidé žijí tady v tom městě?“ Stařík mu odpověděl otázkou: „A jací žili tam, odkud přicházíš?“
„Byli to sobci, samí zlí lidé. Vždyť právě proto jsem odtamtud rád odejel.“ „Tady najdeš lidi úplně stejné,“ odpověděl mu stařík. O něco později přišel na to místo jiný člověk a zeptal se na stejnou věc: „Zrovna jsem přijel. Řekni mi, stařečku, jací lidé žijí v tomhle městě?“ A stařík odpověděl také stejně: „Řekni mi, synku, jacípak byli lidé v tom městě, ze kterého jsi přijel?“ „Ach, byli to dobří, pohostinní lidé a ušlechtilé duše! Zanechal jsem tam mnoho přátel a nebylo pro mě lehké se s nimi rozloučit.“ „Stejné najdeš i tady,“ řekl stařík. Kupec, který nedaleko napájel své velbloudy, vyslechl oba rozhovory. A když ten druhý člověk odešel, obrátil se na staříka s výčitkou: „Jak můžeš dát dvěma lidem úplně jinou odpověď na naprosto stejnou otázku?“ „Synu můj, každý nosí svůj svět ve svém srdci. Ten, kdo dříve nenalezl nic dobrého v krajích, z nichž přicházel, nenajde tím spíše nic dobrého ani zde. Naproti tomu ten, kdo měl přátele v jiném městě, najde si věrné a oddané přátele také tady. Neboť lidé okolo nás se stávají tím, co v nich nalézáme.“

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Festival žen pro budoucnost: Mezinárodní mírový den žen inspiruje dialog a jednání

Související články