Co bych dělala, kdybych neměla strach?
Tuto otázku si pokládám poměrně často. Vždy, když se rozhoduji, přemýšlím, volím možnosti, tak si pro sebe řeknu: Co bych dělala, kdybych neměla strach? A většinou pak jdu do toho. Strach se totiž rozplyne, pokud mu nedáme šanci.
Ano, to, co třeba zjistíme, může být pro nás i nepříjemné, bolestivé, zraňující, ale víme, na čem jsme. A s tím už lze něco dělat. Nejhorší jsou pochybnosti, domněnky, naše vykonstruované scénáře....
Ve filmu Koupili jsme ZOO je moc hezká myšlenka - stačí překonat prvních 20 s. Jenom 20 s., to se dá, ne? A je to tak. Pokud je překonáme, jdeme do akce.
Každý z nás jsme někdy v životě svůj strach překonali. A pokud jsme to zvládli jednou, můžeme to zvládnout kdykoliv. Čelit svým strachům je cesta k osvobození. Vzpomeňme si na pocity vítězství, když jsme přes svůj strach do toho šli. Se strachem to je totiž tak: když před ním utíkáme, zvětšuje se a máme stále méně odvahy jít i do věcí, kterých jsme se dříve tolik nebáli. Stejně tak je to i opačně, čím více strachů a obav překonáme, tím více odvahy získáme.
Do čeho byste tedy šli, kdybyste strach neměli?
Video k tématu ZDE.
Zdroj foto:Pixabay.com




-scaled-e1777480317930.jpg)




Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...