Nebo vlastní odpor ke změnám maskujeme jinými výmluvami typu "oni":
- Nemám správného učitele, knihu, pomůcky, prostředí, atd.
- Nechtějí mě uvolnit z práce.
- Nechci, aby mě ovlivňovali.
- Poslouchám pouze svoji doktorku. Počkám, až co řekne doktor.
- Je to jejich vina.
- Nejdřív se musí změnit oni.
- Jakmile budu mít ________, udělám to.
- Oni tomu nerozumí. Ty tomu nerozumíš.
- Nechci jim ublížit.
- Je to proti mé výchově, filozofii, atd.
Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život
Foto: Pexels
Názor, který si vytváříme na druhé lidi v našem okolí, má často ospravedlnit náš vlastní odpor ke změnám, řešení problémů, nebo léčení. Odsuzujeme druhé, přičemž se jedná o náš vlastní odpor. Prohlašujeme například tyto věty:
- Beztak by to bylo k ničemu.
- Manžel by tomu stejně nerozuměl.
- Musela bych se celá změnit, musela bych změnit celou svoji osobnost.
- S mým problémem mi stejně nikdo nepomůže.
- U mě je to něco jiného.
- Nechci je obtěžovat.
- Ono se to vyřeší samo.
- To nikdo neudělá.




-scaled-e1777480317930.jpg)




Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...