Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Muž dává a žena přijímá.

V posledních dnech se setkáváme u párů nejčastěji s tématem kdo a co má ve vztahu dávat a kde je vlastně zdravá hranice dávání a přijímání? Uvědomujeme si, že dříve za našich babiček toto téma nebylo tak kontroverzní, jako právě v dnešní době. Je to způsobeno bolestí a utlačením, které bylo po dlouhá staletí pácháno na ženách. Tenhle příběh všichni dobře známe a máme ho obzvláště my ženy hluboce vrytý pod kůží. I přes tuto bolest, která byla na nás páchaná ze strany mužů jsme v sobě našly sílu začít říkat NE. Budovat si své hranice a měnit vztah sebelásky vůči sobě samotné. Většinou, když se nacházíme v jednom extrému je těžké najít citlivě stav vyváženosti a tak se většina z nás ocitla v druhém extrému. Byly jsme tak moc závislé na mužích, že nás naše zranění a strach dovedly do absolutní nezávislosti na mužích. Ano, cítíme se více svobodně, více obdivovaně a více bezpečně.
Ale není to jen opět iluze naší mysli? Nenacházíme se opět v mužsko-ženském zmatku? Který se zdá být výhodnější, ale co to ve skutečnosti dělá s vesmírným zákonem dávání a braní mezi mužem a ženou? Zveme vás k tomu, aby jste si to sami procítili a našli si v tom vlastní odpověď. Základní pravidlo, že muž dává a žena přijímá zná většina z nás. Díky tomu existuje výměna a vyrovnání. Neznaměná to však, když ty dáš mě, tak já dám tobě. Je to dokonalý kruh: muž dává a žena přijímá a proměňuje, a dává pak něco, co zase může přijmout on. Krásný příklad je v početí. Muž dává ženě své sperma a ona ho přijímá do svého těla a díky splynutí s vajíčkem proměňuje v dítě. Dítě porodí a nabízí jej zpět muži. A toto pravdilo se dá uplatnit na celý vztah. Co z toho tedy plyne? Pokud muž bezvýhradně nedává oslabuje a ohrožuje vztah. Žena vztah oslabuje a ohrožuje, když bezvýhradně nepřijímá. Když je partnerský vztah v krizi je dobré si tedy položit otázku: dávám, resp. přijímám dost? Skrze tento princip dávání a přijímání můžete nahlédnout na mnoho aspektů vašeho vztahu, které můžou zatěžovat a oslabovat váš vztah. Např.: - když jeden z partnerů nechce dítě (brání se muž dávání nebo žena přijímání?). Co to způsobuje jejich vztahu? nebo, - když se žena rozhodne, že si bude sama vydělávat peníze, protože se nechce od muže nechat živit (její ženství trpí a jeho mužství je oslabeno). Co to způsobuje jejich vztahu? Tohle je jen pár podmětů k zamyšlení, ale můžeme si do tohoto základního vzorce dávání a přijímání dosadit naprosto všechno. Těšíme se na vaše reakce. A nezapomeňte, ať to v dnešní době máme jakkoliv, ať nám rozum namlouvá cokoliv... vesmírný zákon je, že muž se cítí naplněný dáváním a ženství přijímáním. Krásný den všem mužům i ženám hledajícím pravdu. Jana a Václav ???????? partnerskacesta.cz

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Festival žen pro budoucnost: Mezinárodní mírový den žen inspiruje dialog a jednání

Související články