Přijměme, že nejsme dokonalí. Snažíme se vychovávat své děti způsobem, který neznáme, protože naši rodiče nás tak ve většině případů nevychovávali ani vzdáleně. Generace rodičů ignorovaly pocity dětí, neumožňovaly jim mít svůj názor a vyjadřovat negativní emoce. Byli jsme trestáni, když jsme se rozhněvali. A když se nyní vztekají naše vlastní děti, spustí to v nás zažité reakce. Chceme to hned zastavit, je nám to nepříjemné, vyvolává to v nás silný stres :(
Máme na sobě obrovské břímě, ale jdeme správnou cestou. Maminko, nekřič! je úžasná kniha, čtěte ji v klidu a pomalu, aby ve vás její myšlenky mohly doznít. Důležité pasáže si zvýrazněte a vracejte se k nim tak často, jak můžete.
Přijměte tedy pomoc, odpusťte si, dejte pusu vašim dětem a zkoušejte to stále znovu a lépe. A kéž je vám tato kniha průvodcem ;).jpg)
.jpg)
_60cc6621d2cd9.jpg)




-scaled-e1777480317930.jpg)




Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...