Pokud jde o mřížkový koláč, tak ten vážně miluji! Kombinace sladkého těsta a kyselé marmelády je famózní. Mřížkáč je pro mě takové „linecké kolečko na plech“ :-D
Žádné dlouhé vykecávání, zde je recept a určitě vyzkoušejte.
Recept:
· 350 g polohrubé mouky
· 1 prášek do pečiva
· 250 g strouhaných uvařených brambor
· 150 g moučkového cukru
· 1 vanilkový cukr
· 150 g tuku (já dala půl másla a půl sádla)
· 1 vajíčko
· Citronovou kůru
· Marmeládu (dá se použít i tvaroh, povidla, strouhaná jablka, …)
Postup:
Z ingrediencí vypracujte hladké těsto. 2/3 dejte na plech vyloženým pečícím papírem, placku potřete marmeládou. Ze zbylé 1/3 udělejte několik žížalek, které na marmeládu naskládáte do tvaru mřížky. Tak tenhle popis pracovního postupu je přímo učebnicový 8-) ale snad chápete.
Pečte v troubě na 180 °C asi 30–40 minut.
Věřím, že se koláč povede. Já ho musela péct dvakrát po sobě, jak rychle u nás mizel.
A co vy? Také nedáte dopustit na recepty od babiček? Nebo raději ty nové, zdravé?
Zdroj foto: Pixabay.com





-scaled-e1777480317930.jpg)




Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...