Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Jak byste se rozhodli?

Tisíc korun nyní či dva tisíce za rok. Jak byste se rozhodli?   Reklama z odkazu mi takhle vyskočila na youtube a má odpověď byla jasná. Ale byla by tak jasná pro každého?   Při této otázce mi jako první vytane na mysli investování, a ne, nemluvím o investování získaných peněz.   Zjednodušené, při investování se vzdáme současného užitku/nákupů a odložíme je do budoucna. Avšak jejich odložením bude náš budoucí užitek/nákupy větší. Místo jedněch džín si koupíme dvoje. Či si koupíme jedny a výnos dále investuje a v budoucnu si zase koupíme víc.   Samozřejmě, u investování záleží i na očekávané výnosnosti a riziku investice, ale i časový faktor je důležitý.   Já bych na tuto otázku odpověděla 2000 Kč (v případě, že bych věřila, že je v budoucnu opravdu dostanu :D). Raději si ten rok počkám, protože aby z 1000 byli 2000, to je 100% zhodnocení a to vám jen tak někdo nedá. A pokud věřím, že rizko nedodržení úmluvy není velké, tak by byla škoda se připravit o takový výnos.   Jak byste se rozhodli Vy? A jaké důvody by Vás k tomu vedly?

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Festival žen pro budoucnost: Mezinárodní mírový den žen inspiruje dialog a jednání

Související články