„ Uletěly Vám včely?!“
To bylo nečekané! Žádná slova útěchy, ale pěkně tvrdý výrok … a bylo okamžitě po bědování … proč to říkám?
Neustále dokola opakuji, že hladovění a k tomu několikatýdenní, většinou žádný očekávaný úspěch nepřinese.
Vědomě si zdravý člověk poškozuje svoje tělo. Ano, jsou na to různé názory… velmi oblíbená detoxikace či hubnutí. Ale … má to svoje ALE!
Rozvrat vnitřního prostředí, tělo jede na nouzový režim a topí se v drastickém chaosu látkové výměny. Při akutním hladovění si tělo asi po třech dnech zvykne a pocit hladu zmizí, objevuje se lhostejnost, touha po spánku, únava. Dochází k úbytku, a to především svalů … a mohla bych pokračovat.
Kdo se rozhodne takto týrat a nebavíme se např. o půstu, kdy něco omezíme nebo třídenním hladověním pod dohledem odborníka, ale o regulérním hladovění, které probíhá několik týdnů a člověk se dopuje potravinovými doplňky ( ano, úžasný odborník) a pije vodu …tak mám pro něj návod, jak utišit svoje touhy po hubnutí. Doporučuji:
- nechat se zaměstnat, co by pomocný dobrovolník do nějaké nemocnice či pobytového sociálního zařízení – nedostatek personálu je chronický a všude rádi přijmou pomocnou ruku. Mít minimálně pět dvanáctihodinových služeb za sebou. A garantuji: 1) Po třech dvanáctkách nebudete vědět, který je den.
2) Po pěti dvanáctkách nebudete vědět, jestli je odpoledne nebo noc.
3) Depresivní nálady? Na to zapomeňte, budete mít tolik starostí, jak se postarat o pacienta, jak na nic nezapomenout, jak dodržovat časový režim, jak pohlídat ošetřovatelské a zdravotní postupy, jak se usmívat a být pozitivní když Vám budou síly docházet.
4) Jídlo? Zhubnete neb si v poklusu sotva stačíte sníst sváču a vypít studené kafčo… a možná si odskočíte na oběd, pokud Vás někdo v práci zastoupí – pacienti nemohou zůstat sami.
5) Fitko? No, po dvanáctihodinové službě – uběhnutých několika kilometrech a posilování při zvedání čehokoliv a kohokoliv, se odkulíte do své postele a padnete do blažených mdlob.
6) Vztahy? Trápí Vás? I na ty vůbec nemyslete. Doma Vás ani neuvidí … Pokud Vás, po tomto zážitku... se ještě napadne dobrovolně týrat, doporučuji celou kůru opakovat dle libosti …
Dočetli jste až sem? Tak teď se do mne můžete pustit celou dávkou… ale věřte, že některý způsob neustálého opakování a předkládání skutečností jak se nepoškozovat bývá pořád neúčinný. Berte to jako lehkou nadsázku a zamyšlení …
Stáňa
koučka a lektorka
Vědomě si zdravý člověk poškozuje svoje tělo. Ano, jsou na to různé názory… velmi oblíbená detoxikace či hubnutí. Ale … má to svoje ALE!
Rozvrat vnitřního prostředí, tělo jede na nouzový režim a topí se v drastickém chaosu látkové výměny. Při akutním hladovění si tělo asi po třech dnech zvykne a pocit hladu zmizí, objevuje se lhostejnost, touha po spánku, únava. Dochází k úbytku, a to především svalů … a mohla bych pokračovat.
Kdo se rozhodne takto týrat a nebavíme se např. o půstu, kdy něco omezíme nebo třídenním hladověním pod dohledem odborníka, ale o regulérním hladovění, které probíhá několik týdnů a člověk se dopuje potravinovými doplňky ( ano, úžasný odborník) a pije vodu …tak mám pro něj návod, jak utišit svoje touhy po hubnutí. Doporučuji:
- nechat se zaměstnat, co by pomocný dobrovolník do nějaké nemocnice či pobytového sociálního zařízení – nedostatek personálu je chronický a všude rádi přijmou pomocnou ruku. Mít minimálně pět dvanáctihodinových služeb za sebou. A garantuji: 1) Po třech dvanáctkách nebudete vědět, který je den.
2) Po pěti dvanáctkách nebudete vědět, jestli je odpoledne nebo noc.
3) Depresivní nálady? Na to zapomeňte, budete mít tolik starostí, jak se postarat o pacienta, jak na nic nezapomenout, jak dodržovat časový režim, jak pohlídat ošetřovatelské a zdravotní postupy, jak se usmívat a být pozitivní když Vám budou síly docházet.
4) Jídlo? Zhubnete neb si v poklusu sotva stačíte sníst sváču a vypít studené kafčo… a možná si odskočíte na oběd, pokud Vás někdo v práci zastoupí – pacienti nemohou zůstat sami.
5) Fitko? No, po dvanáctihodinové službě – uběhnutých několika kilometrech a posilování při zvedání čehokoliv a kohokoliv, se odkulíte do své postele a padnete do blažených mdlob.
6) Vztahy? Trápí Vás? I na ty vůbec nemyslete. Doma Vás ani neuvidí … Pokud Vás, po tomto zážitku... se ještě napadne dobrovolně týrat, doporučuji celou kůru opakovat dle libosti …
Dočetli jste až sem? Tak teď se do mne můžete pustit celou dávkou… ale věřte, že některý způsob neustálého opakování a předkládání skutečností jak se nepoškozovat bývá pořád neúčinný. Berte to jako lehkou nadsázku a zamyšlení …
Stáňa
koučka a lektorka




-scaled-e1777480317930.jpg)




Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...