Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Grand finále Czech PGA Tour Kaskáda 2019

V termínu 2.10. 2019 - 6.10. 2019 se odehrál finální turnaj Portiva Golf Trophy – Grandfinále Czech PGA Tour 2019. 

Jedinečná golfová show, které se zúčastnili nejlepší čeští profesionální golfisté  a vybraní amatéři. Turnaj kromě souboje profesionálů o vypsanou finanční prémii přinesl  i zajímavý golfový program pro partnery, kteří mohli podpořit české golfové profesionály a stát se

tak součástí Grandfinále. Bohatý doprovodný program byl zaměřený jak na dospělé, tak děti  s charitativním přesahem. Již třetím rokem je Moneta Money Bank partnerem Czech PGA Tour a letošní ročník Moneta Czech PGA Tour je ve znamení zlepšování a výborných výsledků. Proběhlo 5 turnajů a celá tour vyvrcholila posledním šestým již tradičním turnajem Portiva Grand Finale na brněnské Kaskádě. Stejně, jako je Moneta Money Bank šampionem ve financování, tak i Moneta Czech PGA Tour podporuje šampiony, kteří letos zářili. Vynikající výsledky byly třešničkami na dortu klání, která byly vidět na nejprestižnějších sportovních TV v ČR.

    Nejnižší výsledek z dvou kolového turnaje dosáhl Michal Pospíšil -12 v Austerlizu. Nejnižší skóre celého turnaje dosáhl Jan Cafourek – 21 v Berouně (4 kola). Mistrem ČR na rány mezi profesionály se stal Stanislav Matuš -8 na Karlštejně. Mistrem ČR na jamky v překrásném rezortu Panorama Kácov se stal Ondřej Lieser. První vítězství v kariéře letos dosáhl Aleš Procházka -5 v Ropici.
Do turnaje Portiva Grand Finale se přihlásilo 67 hráčů. Prvenství v Portiva Golf Trophy získal Ondřej Lieser (-11). Vyhrál o jeden úder před Stanislavem Matušem (-10) o pět před třetím Američanem Greggem Lavoie (-6). Lieser hrál v posledním kole tři birdie a bogey, 70 ran, dvě pod par. Získal odměnu pro vítěze 60.000 korun. Stanislav Matuš se na druhé místo posunul nejlepším výsledkem kola 66 ran, složených ze sedm birdie a jediného bogey.  Čekal ho šek na 43.200 Kč. Gregg Lavoie si za třetí místo vydělal 43.200 Kč. Jan Cafourek obsadil 4. místo (-5) a získává odměnu 19.200 Kč. Nejlepším amatérem se stal Václav Tichý na 8. místě (E), nejlepší amatérkou Gabriela Roberta Vítů na 25. místě (+8). Další pozice: 6. Tintěra (-4), 7. Nič, Lizánek (E), 10. Kořínek, Pospíšil (+1), 12. am Benák (+2), 15. am Balatka (+3), 19. am Ráža, Zvarík (+4), 26. am Strýček (+7), 34. Siakala (+11), 41. Hinnerová (+15), 52. Švajlen (+21). Celkovým vítězem Order of Merit Moneta Czech PGA Tour 2019 se stal Jan Cafourek s celkovým výdělkem 241.400 Kč. Ředitelem Moneta Czech PGA Tour je Barbora Barcalová, která již nyní chystá sezónu pro rok 2020. Nabízí se otázka, jestli je co zlepšovat, i když celá tour má stoupající tendenci. Ředitelka celé tour Barbora Barcalová má na to jasnou odpověď: „Naším cílem je zařadit do startovního pole větší množství předních českých amatérských hráčů, neboť to reflektuje tendenci mazání propastného rozdílu mezi amatérským a profesionálním golfem, který panoval doposud.“ www.pga.cz

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Festival žen pro budoucnost: Mezinárodní mírový den žen inspiruje dialog a jednání

Související články