Arachibutyrofobie je poněkud krkolomný název jedné z méně známých fobií.
Jedená se o chorobný strach z přilepení lepkavého arašídového másla na patro v puse,
případně obecně strach z burákového másla.
Fobie je intezivní, přetrvávající, nereálný strach z něčeho užitečného,
co ve skutečnosti není nebezpečné vůbec, nebo alespoň ne do takové míry,
jak se postiženému může zdát.
Člověk s fobií si nesmyslný strach plně uvědomuje,
ale není schpen ho vlastní vůlí potlačit.
Jinak tomu není ani u fobie z burákopvého másla.
S tou se naštěstí může každý lehce vypořádat tím, že ho nebude jíst.
Arašídové máslo sice není v Česku zdaleka tak populární jako např. v Americe,
ale i u nás si už našlo svoje příznivce.
Je oblíbené zejména pro svůj obsah živin.
Najdeme v něm velké množství pro tělo prospěšných tuků a také dost bílkovin
a sacharidů. Zajímavostí je, že arašídy sice vypadají jako oříšky,
jsou to ale semena podzemnice olejné a patří mezi luštěniny.
Na stejnou váhu obsahují více bílkovin než hovězí steak.
Jejich významnou složkou jsou látky působící jako antioxidanty.
Hudlenka
Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...