Jak víte, že jste podmínění, závislí na okolnostech? Zjistíte to jen reakcí na určitý problém... neboť reagujete podle toho, jak jste podmíněni. A protože vaše podmínění nikdy plně neodpovídá dané situaci, vaše reakce je "pokaždé nepřiměřená"! Pokud si tohle uvědomíte, možná vás napadne, že náboženská, rasová a kulturní podmíněnost je doslova vězením. Možná vás i napadne, že není nic, co byste kdy udělali nepodmíněně! Naprosto nic! Stále žijete s okovy minulosti.
Dokud ve vašem životě vše běží hladce, partner vás miluje, máte pěkné bydlení a dostatek peněz, pak si svou podmíněnost vůbec neuvědomujete. Ale jakmile se to jednou změní - např. partner si najde někoho jiného, přijdete o peníze nebo se stane jiná znepokojivá událost - poznáte, že jste podmíněni, závislí na okolnostech. Musíte totiž zápolit s nějakou nepříjemností, anebo se bránit před ohrožením.
Zdroj: Džiddú Krišnamúrti: Volnost, která neví Foto: Pixabay




-scaled-e1777480317930.jpg)




Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...