V celém životě se varuj posuzovat lidi podle vzhledu. Štíhlí nebo tlustí? Kdo určuje vzorec KRÁSY člověka? Jak si můžou někteří lidé vůbec dovolit soudit člověka podle vzhledu, a dokonce jej za vzhled kritizovat, urážet, ponižovat. Jak si může někdo dovolit říct druhému: "jsi hnusný, vypadáš hrozně". Nikdy mně to nepřestane překvapovat. Nedávno jsem se zapojila do debaty na facebooku, u jedné hodně akční mladé dámy, která nezapadá do tabulek, není ztělesněním "ideálu", a přesto netrpí komplexem méněcennosti a svýma aktivitama povzbuzuje ostatní ženy, které "taky nejsou krásné", protože jsou tlusté a jsou ostatnímí (rozumněj krásnými, štíhlými) nazývány boubelkami, nebo i hůř. Diskuze byla o tom, jestli si tlustá ženská může dovolit vzít na sebe dvoudílný plavky, či nikoliv. Pro mně osobně je taková debata naprosto nepřijatelná, navíc pokud je v ní někdo právě kvůli takovým plavkám kritizován a nebo zesměšňován. Vždycky si říkám, kdože dal druhýmu právo k takový kritice. Kde je psáno, že krásná je ta, která je hubená, a že jen ona může nosit co jen chce, mimo jiné i dvoudílné plavky. Mít svůj názor je naprosto přirozené a normální a nikdo netvrdí, že se musíme navzájem plácat po ramenou a "sluníčkově" se vychvalovat a lichotit si. Sama mám mnohdy na někoho názor dost kritický, ale pořád je to jen můj úhel pohledu, a ten je defacto nic nevypovídající. Jen moje vidění dané věci, situace. Nebudu proto takového člověka urážet, a vysmívat se mu. Ne vždy musí platit citát níže.




-scaled-e1777480317930.jpg)




Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...