Aplikácia je rovnaká, ako pri suchom šampóne, len s tým rozdielom, že ak si ku korienkom aplikujete púder nebude vas svrbieť pokožka hlavy (mňa po suchom šampóne vždy svrbela pokožka). len si dávajte pozor, aby ste to s tým púdrom neprehnali, inak budete mať zaprášené vlasy (a to by nebolo dobre :D ) 3. starostlivosť pri umývaní
Oplach, šampón, oplach, kondicionér, oplach hotovo Len to nie! Najprv si vlasy aspoň trochu rozčeste, potom oplach, šampón a oplach. Trošku si ich presušte uterákom, ale nie štýlom ako by ste drhli podlahu. Vlasy si zabalete najlepšie do osušky a jemne ju pritláčajte o vlasy aby absorbovala čo najviac vody. potom použite na končeky kondicioner alebo masku. Moje vlasy sú dlhé takže tieto prípravky nanášam tak do 10 cm od končekov. nechám pôsobiť 5 minút a opláchnem pod jemným prúdom vlažnej vody už len časť vlasov, kde som produkty naniesla.
4. sušenie Pred sušením zopakujem zabalenie vlasov do osušky. potom sa idem poobliekať, alebo nalíčiť a potom pokračujem sušením. Vlasy odbalím a nanesiem ochranu pred fénovaním. Ja si vlasy suším v predklone. Takže sa predkloním a vlasy začnem pomaly sušiť od končekov a popri tom ich rozčesávam. Nikdy nerozčesávam mokré vlasy, lebo by sa mi len pomotali a to ja neznášam. Poradím vám: ak sú vlasy pomotané (suché alebo po umytí) tak ich vždy rozčesujte od končekov až ku korienkom, nikdy tú motanicu nenaťahujte rukami alebo sa ju nesnažte rozuzliť, použite mäkkú kefu a potom hrebeň.
Nepoužívam žiadne tužidlá, ani gély.
Ak už mám končeky suché pokračujem postupne bližšie ku korienkom až kým neprídem k zatylku. Potom vlasy prehodím a dosuším hornú časť hlavy. Nakoniec znovu prehodím vlasy dopredu a použijem studený vzduch z fénu aby som získala objem ochladením teplých vlasov. Popri sušení vlasy rozčesávam. Malý domáci typ na krásne vlasy, ak máte doma aloe vera a kokosový olej :) z listu aloe vera vyrežte dužinu a rozmixujte ju v malej nádobe do peny, pridajte čajovú lyžičku kokosového oleja a nechajte odstať aspoň 10 minút (ak máte vitamín B v kapsulke tak ju prepichnite a vitamin vytlačte do zmesy). Potom zmes vmasírujte do pokožky hlavy prstami jemnými kruživými pohybmi. Nechajte uschnúť. Túto kúru odporúčam robiť večer a hneď ráno si umyť vlasy. Po tomto dodáte vlasom výživu a silu, nebudete mať suchú pokožku a tým pádom ani lupiny :) túto procedúru odporúčam 2x do mesiaca. Ďakujem mojej kaderníčke že ma toto všetko naučila a zároveň má donútila pestovať aloe vera, kotoré je úžasné aj na iné použitia. Ak by ste chceli iné využite aloe vera napíšte mi to do komentára a ja pridám ďalší článok.
P.S.: na foto sú moje vlasy, ktoré mám už po zadok. Ďakujem









Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...