Přemýšlet nad tím, co se nám v životě stalo a co se mohlo udělat jinak je zbytečné. Rekapitulace a hodnocení minulosti je marnost, protože stejně na tom už nic nezměníme. poučme se z chyb a žijme přítomností.
Manipulativní myšlenky nás matou
Těžko hodnotit, jaké myšlenky nás ničí zevnitř. Ale je jisté, že to budou ty negativní a deptající. Je důležité, vážit se toho, co máme. Být spokojený a budovat uvnitř sebe lásku k sobě i životu, která nás žene kupředu a drží při chuti vnímat jakoukoli krásu kolem nás.
Snaha o vnitřní pohodu, s vědomím, že nám nic nechybí je hnacím motorem. Víme přece, že nejde mít úplně všechno. Že život je jako na houpačce. Nesnažme se být nenasytní ve svých potřebách a touhách. Znáte přece pravidlo, že kdo chce moc nemá nic.

Myslím si, že hodnoty života pozná až ten, kdo prožije a zažije Stop stav a stojí před situací, kterou by nikdy do svého života nechtěl. Může to být nečekaná nemoc vlastní nebo někoho z rodiny, jakákoli ztráta... V té chvíli stojíme sami před sebou, nazí, ve své čistotě a cítíme se ztraceni. Chápeme hodnotu života, nechceme v té chvíli nic, než ten život - změnit, vrátit, ovlivnit.
Když se tak nad tím do hloubky zamyslíme, nejdůležitější hodnotou je pro nás život. Nejen náš, ale i život lidí, na kterých nám záleží. Za tohle vše jsme ochotni bojovat do posledních sil. Ne pro bohatství a majetek. Ale pro možnost žít a být tady a teď.
Život je dar a zde je pár rad, jak se této myšlenky držetBuď silná (silný) v každé situaci, která přijde. Najdi v sobě další rezervy jak jít dál. Buď na sebe hodná (hodný), nenávistí k sobě se nikam neposuneš. Nepřemýšlej nad koncem a vším, co nemá cenu. Hledej záchytné body, jak vše řešit. Možná je zrovna zlom v tvém životě, ale to neznamená, že není pokračování a možná naděje. Věř si, věř jiným a hledej možnosti. Najdi novou cestu, najdi nové okno nebo dveře, vždy tam někde nové cesty jsou a objeví se. Hledej světlo, hledej cestu ze tmy a prázdnoty. Nevdávej to ani se sebou a ani s nikým jiným. Neboj se, probuzení je nutné. Život je potřeba uchopit do rukou a žít. Jsi láska a jsi všechno, co máš. Jsi důležitá (důležitý) článek Země i Vesmíru. Neutíkej, nevzdávej se, bojuj za cokoli, co se ti stalo. Zvedni se a ukaž, že ty na to máš!
/zdroj obrázků - pixabay/





Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...