Krásný den nám všem,
dnes zavítám spolu s písmenky do pro mne velice dobře známých vod a možná také díky nim zodpovím mnohým otázky týkající výkladu karet, kartářské etikety a v neposlední řadě také ťuknu do ožehavého tématu, zda si nenechat platit za tyto služby. Pojďme však postupně, tedy pěkně popořádku.
Výklady, výhledy i rozbory už vskutku dělám nějaký ten pátek a tak není divu, že se mnohdy setkávám s tím, že pokud se dostaneme jako klienti do pozice tazatele, mnohdy i třeba právě přes své vnitřní strachy či obavy, jež se mísí s touhou dozvědět se něco blíže a najít správný směr.
Pomineme-li pak skutečnost, že my čarodějky, numerologové, chiromantici a další jsme stejní lidé z masa a kostí, pak vás jistě nepřekvapí ani to, že už dávno jsou minulostí ony povídačky o našich divnostech a anomáliích. Zkrátka jsme úplně stejné bytosti jako všichni kolem nás, jen s rozdílem, že máme dar, který předáváme dál a pomáháme druhým najít cestu. Pozor však, naším úkolem je vás pouze nasměrovat, nikoliv převzít zodpovědnost za vaše činy a životy, jak si mnozí stále myslí. Správný mág vás jen popostrčí, konat však už musíte vy sami. A tady se tedy dostávám k tomu, nač je vlastně vhodné se ptát.
Jak se správně ptát
Inu, než se začnete ptát, buďte připraveni přijmout i negaci, ne úplně uspokojivé odpovědi a dokonce i odmítnutí. A to obzvláště pokud jste pokušitelé, jež se ptají na jednu otázku dvaceti kartářek. Tudy cesta nevede a právě tady se může dostavit ono odmítnutí. Zrovna tuhle zkušenost jsem teď měla na jednom festivalu a paní vesele obrážela stůl za stolem, kartáře za kartářem a byla v úžasu, že si ji někteří dovolili odmítnout obsloužit, neboť si stejně jako já a moje přítelkyně všimli, že chodí stůl od stolu. Stejně tak to platí, ptáte-li se na třetí osobu bez jejího vědomí a souhlasu či se ptáte na otázky typu “kdy a jak zemřu”, pravděpodobně budete odmítnuti. Tudy cesta zkrátka nevede. Ptejte se jasně a věcně, bez okolků a jděte k meritu věci, tím rozhodně neuděláte krok vedle a na jasně položenou otázku se tak dostane jasné odpovědi. Přátelé, ruku na srdce, i při výkladu je totiž třeba poslouchat selský rozum, byť se nacházíte v těžké a svízelné situaci. Je třeba zůstat pevně nohama na zemi. Chcete-li nazlobit či dokonce urazit a otočit proti sobě čarodějku, jejíchž služeb se chystáte využít, jdete k ní jen z legrace nebo prostě proto, že ačkoliv jste v tíživé situaci, čekáte, že ona to za vás vyřeší, berte nohy na ramena a nechtějte pocítit její hněv. Pamatujte na to, že změna začíná u vás - nikoliv u nás, nýbrž vskutku u vás. Jste to jen vy, kdo zodpovídá za váš život. Rozhodně se ani neptejte čarodějky na názor na její kolegyni, nechtějte po ní, aby vám vysvětlovala výklad, který vám dala její kolegyně. A tím tedy pozvolna přecházím k oné etiketě kartáře, mága, čaroděje.


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...